گزارش اعلام نتایج و اهدا جوایز دومین دوره جایزه ملی مبلمان | SEAT PRIZE 2021

نمایشگاه آثار دومین دوره جایزه ملی مبلمان (SEAT PRIZE 2021) رویدادی از زنجیره ی فرهنگی هنری ایوان و موزه ی معماری و خلاقیت (خانه تاریخی صفوی) جمعه ۴ تیر ماه ۱۴۰۰ شمسی در مجموعه ی رویال هوم سنتر افتتاح گردید.

رویداد جایزه مبلمان با همراهی حامی ویژه ی خود، مجموعه ی رویال هوم سنتر توانسته است با ایجاد نبردی هوشمندانه برای انگیزه ای فراتر از مادیات، حامی هنرمندان و طراحانی باشد که با دانش خود در کنار مفاهیمی چون معنا، زیبایی و خیال به رقابت بپردازند. این دوره از جایزه مبلمان با حضور هیات محترم داوران؛ بانو گیسو حریری و آقایان: محمدرضا قانعی ، مجید احمدی خوشبخت ، امیرمسعود انوشفر ، امیرعباس کاشف و بشیر مومنی قضاوت شد.

آثار هنرمندان و طراحان در دو بخش طرح و محصول به رقابت پرداختند؛ که ۱۵۰ اثر برای رقابت و کسب امتیاز به مسابقه راه یافتند. ۵ رتبه ی برگزیده در بخش محصول و ۷ رتبه برتر در بخش طرح، توسط هیات داوران انتخاب گردید. این مراسم با اجرای امیرعباس زرینکمر و با حضور و سخنرانی آقایان: اشکان قانعی ؛ مشاور عالی رویداد، امین اخوان صفائی و ایمان اخوان صفائی ؛ سفیران مجموعه رویال هوم سنتر ، بیژن شافعی؛ معمار، حامد بدری احمدی ؛ معمار، مجید احمدی خوشبخت ؛ داور دومین دوره و محمدرضا قانعی ؛ رئیس هیات داوران برگزار گردید.

 

متن بیانیه هیات داوران دومین مسابقه ملی مبلمان

متن بیانیه هیات داوران دومین دوره جایزه مبلمان که توسط دکتر محمدرضا قانعی به نیابت از هیات داوران قرائت گردید:

به نام یگانه هستی بخش

بیانیه هیأت داوران دومین دوره سیت پرایز

ما در عصر تغییر و رشد سریع، در کنار جریان سریعتر اطلاعات، زندگی می کنیم. تغییر در درون خود همواره خواسته ها و نیاز های جدیدی را ایجاد می کند. بسیاری از این تغییرات در سطوح و مناسبات گوناگون زندگی ما تاثیرگذار و حیاتی هستند. سبک زندگی امروزی، از پس چنین دگرگونی حاصل شده است. سبکی که نیازهای آن در سطوح کارکردی، اجتماعی، احساسی و ارزشی قابل تعریف است.

این حجم از دگرگونی، انسان امروز را وادار به نوآوری و خلاقیت جهت پاسخگویی به آن کرده است. زندگی نو، خواسته نو، پاسخگویی نو؛ همواره یکی پس از دیگری تعریف می شود. مبلمان یکی از مهمترین محصولات در شکل گیری سبک زندگی و کار امروزی است.

حال پرسش اینجاست که آیا مبلمان امروز توانسته موقعیت خود را بر اساس تغییرات سبک زندگی و خواسته های نو پیدا کند؟ آیا پاسخی برای لحظات و موقعیت های جدید انسان امروزی طراحی شده است؟

اگر خوب عمیق شویم، نحوه نشستن، استراحت کردن و کار کردن انسان امروزی در حال تغییر است. حال کشف درست خواسته ها و پاسخگویی خلاقانه برای آن می تواند مبلمانی را برای زندگی امروز خلق کند. فراهم کردن بستر و مسیری برای دریافت مناسب تر و سریع تر این پاسخ خلاقانه امری هوشمندانه است. بستری که نیروی جوان و خلاق بتواند آفرینش های نویی را رقم بزند. امروزه رقابت، بر سرِ پاسخگویی خلاقانه تر به نیازِ کاربر است. نیازی از جنس کارکردی، احساسی، اجتماعی و حتی خلقِ ارزشی برای او.

خرسندیم که در این رقابت شاهد امید و نوآوری در نسلی بودیم که راهبران آینده دیزاین ایران هستند. دوستانی که نیاز به حمایت دارند برای: ارائه کردن، دیده شدن و حل کردن مسئله؛ آن هم از نوع اورجینال آن.

هیات داوران مسابقه سیت پرایز، اعلام می دارد که آرای خود را بر اساس معیارهای مسابقه داده است و نکته قابل ذکر، حذف آثاری بود که اورجینال نبوده اند. اهمیت تفکر نو و بدیع، احترام به واژه دیزاین و مخاطب، منجر به چنین تصمیمی شد. امیدواریم آنچه امروز در این مسابقه شکل گرفته است با قدرت و توان بیشتری در سالیان آینده به سمت خلاقیت و پاسخگویی به تغییر حرکت کند و نظاره گرِ به روزِ استعداد های جدید در عرصه دیزاین کشور باشیم.

با تقدیم احترام محمدرضا قانعی

 

در ادامه بخش اعلام نتایج و اهدای جوایز و تندیس برندگان مسابقه صورت پذیرفت. نتایج مسابقه دومین دوره به صورت زیر می باشد:

اعلام نتایج داوری در بخش محصول: جوایز نقدی به ترتیب (۲۰ ،۱۲، ۹ ،۷ و ۵ میلیون تومان)

برنده رتبه نخست: اثر سکوت – طراحان: شهاب میرسعیدی، زهرا صادقی، اشکان صبور

برنده رتبه دوم: اثر مبل راحتی “کهن” – طراح: شهاب الدین غفاری

برنده رتبه سوم: اثر “پیوند”  – طراحان: محدثه بهرامی، کیمیا ارشادی حق

برندگان رتبه چهارم: (دو اثر به صورت مشترک با امتیاز یکسان حائز رتبه چهارم شدند.)

اثر کاسی – طراحان: هاجر شاهسواری، گلنوش زمانی

اثر تریوله – طراحان: شهاب میرسعیدی، زهرا صادقی، اشکان صبور

برنده رتبه پنجم: اثر چپق- طراح: فرید حاتمی

 

اعلام نتایج داوری در بخش طرح: اهدا کمک هزینه ساخت (تا سقف ۵ میلیون تومان)

طرح رتبه نخست: وُید – طراحان: نگار دولتی،‌ گلنوش نظام، سید محمد علوی طالقانی

طرح رتبه دوم: صندلی کژواره – طراح: احمد میرجانی

طرح رتبه سوم: باهر- طراحان: محمد آزاد،  مهسا ترکان، نیوشا خلیفه محمودی، هوتن شاطرپور

طرح رتبه چهارم: پشتینه- طراح: محمدعلی هنردوست

طرح رتبه پنجم: فارغ- طراحان: محمد آزاد،  مهسا ترکان، نیوشا خلیفه محمودی، هوتن شاطرپور

طرح رتبه ششم: مبل زاویه- طراح: نرگس غنیون

طرح رتبه هفتم: شاهنشین- طراح: نازنین مرعشی

 

نمایشگاه آثار این مسابقه از تاریخ ۴ لغایت ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۰ در محل رویال هوم سنتر واقع در اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، نبش کوچه باغ ارم برقرار می باشد. ساعات بازدید: (شنبه تا پنج شنبه) ۹ الی ۱۳ و ۱۷ الی ۲۱

امتیاز دهی مردمی نیز به آثار محصول با بالاترین امتیاز از سوی بازدیدکنندگان در طول بازه ی نمایشگاه اعلام خواهد شد. اطلاعات مربوط به انتشار کتاب سال جایزه مبلمان این دوره از رقابت به همراه فراخوان سومین دوره جایزه ملی مبلمان نیز به زودی اعلام می گردد.

برگزار کنندگان: زنجیره فرهنگی هنری ایوان و موزه خلاقیت و معماری (خانه صفوی)

حامی ویژه ی مالی و معنوی: مجموعه رویال هوم سنتر

دیگر حامیان رویداد: مجموعه پرشیا کاسا (Persia Casa)، کمیته ملی موزه های ایران (ICOM)، شتاب دهنده ی صنایع خلاق اصفهان، سفارت جمهوری لهستان در ایران، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، خانه درسا، مهندسان مشاور پلشیر.

ارکان مسابقه:

مشاور عالی و مدیر مسابقه: اشکان قانعی

دبیر اجرایی: اندیشه مشیری

مدیر هنری: الناز رجبیان

مدیر دبیرخانه و مشاور گرافیک: شیوا اسعدی

مشاور تیم اجرایی: اردشیر قانعی

اعضای تیم اجرایی: سارا طاهریان ، گلیتا نجف پور ، ملیحه میرسجادی ، آریاناز رضایی و مهسا رحیمی

 

گزارش تصویری آیین اعلام نتایج و اهدا جوایز دومین دوره جایزه ملی مبلمان

دومین دوره جایزه ملی مبلمان

دومین دوره جایزه ملی مبلمان

دومین دوره جایزه ملی مبلمان

دومین دوره جایزه ملی مبلمان

دومین دوره جایزه ملی مبلمان

دومین دوره جایزه ملی مبلمان

Copyright ©۲۰۲۱ Seat Prize

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *