خبرگزاری ژاپنی کیودو نیوز : ایران از طراحی و ساخت پاویون خود در اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا انصراف داد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : پنجم تیر ماه سال ۱۴۰۳ شمسی (یا بیست و پنجم ماه جون سال ۲۰۲۴ میلادی)، خبرگزاری ژاپنی کیودو نیوز (مستقر در توکیو و به عنوان یکی از معتبرترین خبرگزاری‌ها در کشور ژاپن) خبر از انصراف ایران از طراحی و ساخت پاویون خود در اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا داد!

در خبری که توسط این خبرگزاری منتشر شده است، چنین آمده است:

“منابع آگاه اطلاع داده‌اند که کشورهای ایران و پاکستان از برنامه ساخت پاویون‌های خود در نمایشگاه جهانی ۲۰۲۵ در اوزاکا منصرف شده اند و به جای آن در غرفه‌هایی که توسط برگزار کننده این رویداد آماده خواهد شد، حضور خواهند داشت.”

در ادامه‌ی این خبر چنین آمده است:

“ایران تصمیم دارد حضور خود در اکسپو ۲۰۲۵ اوزکا را از نوع A به نوع X تغییر دهد؛ نوع X فضاهایی را شامل می‌شود که توسط برگزارکننده یعنی کشور ژاپن ساخته می‌شود و به متقاضیان اجاره داده می‌شود… متقاضی می‌تواند فضای داخلی و خارجی را براساس نیازهای خود و همچنین مبتنی بر چهارچوب‌های ارائه شده توسط برگزارکننده یعنی کشور ژاپن سازماندهی نماید.

برگزارکننده یعنی کشور ژاپن تصمیم دارد تعداد ۹ پاویون اجاره ای با تیپ X را بسازد. تاکنون تنها چهار کشور (همراه با ایران) برای حضور در پاویون‌های اجاره‌ای تیپ X اعلام حضور کرده اند.”

توجه داشته باشید پاویون های نوع A به عنوان یک جاذبه ی کلیدیِ شاخص در این رویداد جهانی شناخته می‌شوند، چرا که کشور بهره‌بردار از این نوع پاویون می تواند بنا و سازه طراحی شده توسط خود را احداث نماید! براساس اطلاعات منتشر شده در این خبر و طبق گزارش انجمن ژاپن، تاکنون ۵۱ کشور آمادگی و برنامه ریزی خود برای ساخت پاویون‌های خود (که با نام پاویون های نوع A شناخته می‌شود) اعلام کرده‌اند.

در انتها لازم به بیان است تا ۱۸ ماه ژوئن سال ۲۰۲۴ میلادی، بیش از ۱۶۰ کشور و منطقه و همچنین ۹ سازمان بین المللی مشارکت رسمی خود را در این رویداد جهانی که از ۱۳ ماه آپریل تا ۱۳ ماه اکتبر سال ۲۰۲۵ میلادی در یومشیما، جزیره ای مصنوعی در خلیج اوزاکا برگزار خواهد شد، تایید کرده‌اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *