دوم تیر ماه ۱۴۰۳ شمسی : افتتاح اولین فروشگاه اپل در شهر کوالالامپور کشور مالزی

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : بیست و نهم ماه مِی سال ۲۰۲۴ میلادی که اپل اعلام کرد در تاریخ بیست و دوم ماه جون سالجاری میلادی یعنی دوم تیر ماه ۱۴۰۳ شمسی، افتتاح اولین فروشگاه حضوری خود را در کشور مالزی، در شهر کوالالامپور و در مرکز خرید اِکسچِنچ تی آر ایکس افتتاح خواهد کرد!

Apple The Exchange TRX

Opening 22 June at 10 am

We are getting ready to open our first Apple Store in Malaysia.

We can’t wait to see you. Jom!

L1.40 The Exchange TRX

Persiaran TRX, Tun Razak Exchange

۵۵۱۸۸ Kuala Lumpur

اپل تصمیم دارد با این اتفاق، فروش محصولات خود را در خارج از کشور چین به‌ ویژه در منطقه‌ی جنوب شرقی آسیا گسترش دهد. بد نیست بدانید در سال های گذشته شایعه هایی پیرامون افتتاح اولین اپل استور در کشور مالزی شنیده شده بود! و درنهایت این کمپانی به این شایعه ها، جامه ی عمل پوشاند.

اولین فروشگاه اپل در مالزی

اولین فروشگاه اپل در کشور مالزی متشکل از طراحی معماری هرمی شکل، پلکانی، سفید و متمایز درواقع ششمین فروشگاه اپل در جنوب شرقی آسیا خواهد بود (سه فروشگاه در سنگاپور و دو فروشگاه در تایلند). جالب است بدانید بر روی دیوارهای این فروشگاه، لوگوی اپل در کنار کلمه Jom نقش بسته شده است! کلمه ای که در زبان مالایی به معنای “بریم” یا “بیا” ترجمه می‌شود.

تاکنون اطلاعاتی درباره معمار و طراح این فروشگاه در مالزی منتشر نشده است! اما گمان می رود به مانند دیگر فروشگاه های خرده‌فروشی اپل، این فروشگاه نیز توسط نورمن فاستر طراحی شده باشد. البته براساس آنچه منتشر شده است، طراحی این فروشگاه الهام گرفته از “تودونگ ساجی” می باشد! تودونگ ساجی در فرهنگ مالایی به روکش پلاستیکی کوچک غذا گفته می شود که برای پوشاندن یک بشقاب یا کاسه استفاده می شود.ش

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *