کریسمسی بدون کلیسای قرون وسطایی نوتردام

کریسمسی بدون کلیسای قرون وسطایی نوتردام

به گزارش آبگینه به نقل از ایسنا،‌ سخنگوی اسقف اعظم پاریس در مصاحبه‌ ای با رویترز بیان می‌ کند: ” هیچ تجمع نیمه‌ شبی در کلیسای نوتردام صورت نخواهد گرفت. آخرین‌ بار چنین اتفاق مشابهی  در جریان انقلاب فرانسه رخ داد. از سال ۱۸۰۳ میلادی تاکنون هرساله شاهد تجمع مردم در روز کریسمس در نوتردام بوده‌ ایم. “

کریسمسی بدون کلیسای قرون وسطایی نوتردام

پانزدهم آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی، آتش بخش‌ هایی از سقف و مناره کلیسای تاریخی ‌نوتردام را نابود کرد! با این حال آثار هنری و تاریخی ارزشمندی که در این کلیسا نگهداری می‌ شدند در کنار برج‌ های اصلی و دیوارهای بیرونی آن سالم باقی ماندند.

کشیش ارشد این کلیسا می‌ گوید: ” این موضوع ناراحت‌ کننده است چرا که دوست‌ داشتیم کریسمس را در ‌نوتردام جشن بگیریم؛ اما در همین حال امیدهایی برای بازسازی این بنا وجود دارد؛ برای مثال این جرثقیل بزرگ کمک‌ خواهد کرد تا این داربست‌ های عذاب‌ آور را جدا کنیم.”

کریسمسی بدون کلیسای قرون وسطایی نوتردام

داربستی که این کشیش به آن اشاره دارد در حقیقت همان داربست فلزی است که پیش از حادثه آتش‌ سوزی برای مرمت بخشی از بنای این کلیسا نصب شده بود، اما در جریان آتش‌ سوزی ذوب شد! این کشیش می‌ افزاید: ” کریسمس همان جشن گرفتن امید است. بگذارید چند سال دیگر صبر کنیم. ” او همچنین از کسانی که قبلا کریسمس را در ‌نوتردام می‌ گذراندند، دعوت کرد امسال در کلیسای Saint-Germain l’Auxerrois که یکی از قدیمی‌ ترین کلیساهای شهر پاریس محسوب می‌ شود، تجمع کنند.

ویکتور هوگو ” نویسنده مشهور فرانسوی در کتاب گوژپشت نوتردام خود به  کلیسای ” نوتردام ” که به قرن دوازدهم بازمی‌ گردد، اشاره کرده است. همچنین ناپلئون نیز در سال ۱۸۰۴ میلادی در همین مکان، تاج‌ گذاری کرد!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *