ایرلند از پاویون خود برای اکسپو ۲۰۲۵ رونمایی کرد: سلت‌های باستان و بیان خلاقیت برای ایجاد پیوند میان مردم

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : هجدهم ماه مارس سال ۲۰۲۵ میلادی بود که کشور ایرلند از پاویون خود در اکسپو ۲۰۲۵ میلادی به عنوان یكی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنعت و فناوری جهان و به میزبانی شهر اوزاکا (جزیره یومهشیما) در کشور ژاپن رونمایی کرد. ایرلند  یکی از ۱۶۰ کشور شرکت کننده در اکسپو ۲۰۲۵ خواهد بود که از ۱۳ ماه آپریل تا ۱۳ ماه اکتبر سال ۲۰۲۵ برگزار خواهد شد…

پاویون ایرلند در اکسپو ۲۰۲۵

کشور ایرلند با جمعیتی کمی بیش از ۹ میلیون نفر به عنوان یک کشور جزیره‌ای، سومین جزیره‌ی بزرگ اروپا و بیست و دومین جزیره‌ی بزرگ جهان است که در شمال غرب اروپا واقع است.

ایرلند در اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا به دنبال نمایش “ایرلند جهانی” خواهد بود! چشم‌اندازی که توسط  حاکمان این کشور برای آینده‌ی آن متصور شده است… پاویون ایرلند، بر موضوع “خلاقیت مردم را به هم پیوند می‌دهد” متمرکز خواهد بود و همکاری میان ادارات و سازمان‌های دولتی، موسسات فرهنگیِ ملی، سازمان‌های تجاری، دانشگاه‌ها، هنرمندان و نوآوران اجتماعی را شامل می‌شود. پیام اصلی ایرلند در اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا، خوش‌بینی خواهد بود! و بیان این موضوع که راه‌حل‌های مشکلات و چالش‌های امروزی را بایستی در پتانسیل‌های خلاقانه‌ی انسان‌ها و جوامع یافت.

اما درباره پاویون ایرلند در اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا که توسط معماران اُپی‌دبلیو (یا اداره کارهای عمومی به عنوان یک آژانس بزرگ دولتی در کشور ایرلند) طراحی شده است لازم به بیان است این پاویون، یکی از اولین پاویون‌هایی است که بازدیدکنندگان با ورود به سایت اکسپو با آن مواجه خواهند شد.

ایده‌ی این طرح، رابطه‌ی هماهنگی را میان محیط ساخته شده و محیط طبیعی پوشش می‌دهد! ساختمان پاویون ایرلند از حجم سه بیضی شکلِ همپوشانی شده تشکیل شده است (شامل فضاهای نمایشگاهی و نمایشی) که الهام گرفته از نقوش سنتی سه اسکلت سلتیک می‌باشند. سلت‌های باستان (در حدود سال ۷۰۰ قبل از میلاد) بر این باور بودند که کیهان و فعالیت‌های انسان در سه چرخه‌ی ابدی زندگی، مرگ و تولدِ مجدد دسته‌بندی می‌شود.

پایداری یک اصل مهم در طراحی این پاویون می‌باشد. چرا که قاب سازه‌ای با پوششی خارجی از لوورهای چوبیِ عمودی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان جداسازی، بازیافت و یا استفاده مجدد از آن‌ها فراهم است. همچنین استفاده از الوارهای چوبی، تداعی‌گر ارتباط میان صنایع دستی ایرلند و ژاپن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *