امارات متحده عربی و رونمایی از نسخه متاورس جزیره یاس در سال ۲۰۲۳ میلادی

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : رکشور امارات متحده عربی واقع در غرب آسیا و شرق شبه‌جزیره‌ی عربستان با جمعیت ۹٫۹ میلیون نفری در سده‌ی بیست و یکم، وابستگی خود را به نفت و گاز کاهش یافته‌ داده است (مالک ششمین ذخایر نفت و هفتمین ذخایر گاز طبیعی بزرگ جهان) و از نظر اقتصادی بر گردشگری و تجارت متمرکز شده است.

امارات متحده عربی دارای ۲۰۰ جزیره می‌باشد؛ البته در سال ۲۰۲۳ میلادی، یک جزیره دیگر نیز به مجموع این جزایر افزوده خواهد شد. اما چیزی که این جزیره را منحصربه‌فرد خواهد کرد، دیجیتالی بودن آن خواهد بود! ابوظبی تصمیم دارد نسخه متاورس جزیره یاس (معروف به پایتخت سرگرمی امارات متحده عربی) خود را در سال ۲۰۲۳ میلادی راه اندازی نماید.

جزیره مصنوعی یاس که در سال ۲۰۰۶ میلادی توسط شرکت آلدر پراپرتی (توسعه‌دهنده‌ی اصلی) با هدف ارائه‌ی جزیره‌ای چندکاربردی و متشکل از فضاهای سرگرمی و فروشگاهی همچون دنیای فراری (بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده جهان با مضمون فراری، بهترین و بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی ایتالیا)، پارک آبی یاس، شهربازی وارنر برادرز، مراکز خرید گوناگون و آکواریوم‌ها و… با بودجه‌ای ۴۰ میلیون دلاری معرفی شد، در ۲۰ کیلومتری ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی واقع شده است.

اما دپارتمان فرهنگ و گردشگری ابوظبی (DCT Abu Dhabi) در همکاری با غول‌های فناوری، تصمیم دارد تا بیست و پنج کیلومترمربع از این جزیره را به یک تجربه‌ی دیجیتال تبدیل کند! پس از راه‌اندازی، مخاطبان می‌توانند در حین کاوش در جزیره دیجیتالی یاس با یکدیگر ملاقات کنند و یا به بازی بپردازند…

مسئولان دپارتمان فرهنگ و گردشگری ابوظبی بر این باورند که واقعیت مجازی، بهترین رسانه برای مخاطبانِ سراسر جهان برای کشف جزیره یاس به شیوه‌ای جدید است! البته اصلی‌ترین جاذبه توریستی این جزیره دیجیتال، دنیای فراری خواهد بود؛ جایی که شما می‌توانید حضور در سریع‌ترین پیست اتومبیلرانی فرمول یک را تجربه نمایید…

 

منبع:

analyticsinsight.net

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *