استودیوی معماری گنسلر با درآمد ۱٫۳۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به عنوان برترین شرکت معماری آمریکا شناخته شد

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : رسانه ی Architectural Record در جدیدترین خبر خود به انتشار فهرست برترین شرکت های معماری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۲ میلادی پرداخته است! در این فهرست متشکل از ۳۰۰ دفتر معماری که بر اساس درآمد حاصل از ارائه ی خدمات معماری رتبه بندی شده است، استودیوی معماری بین المللی گنسلر | Gensler (شرکت ام آرتور گنسلر جونیور و همکاران | پایه گذاری شده در سال ۱۹۶۵ میلادی و مستقر در شهر سان فرانسیسکو ایالت کالیفرنیا) با درآمد ۱٫۳۷ میلیارد دلاری (افزایش درآمد در مقایسه با سال ۲۰۲۱ میلادی (درآمد حاصل از ارائه ی خدمات معماری در سال ۲۰۲۱ میلادی این شرکت، ۱٫۳۲ میلیارد دلار بوده است) و همچنان کمتر از درآمد سال ۲۰۲۰ میلادی این شرکت به میزان ۱٫۵۲ میلیارد دلار)) در رتبه ی یک این فهرست جای گرفته است!

استودیوی معماری بین المللی گنسلر

میلارد آرتور گنسلر جونیور (.Millard Arthur Gensler Jr) معمار، طراح داخلی و کارآفرین آمریکایی و بنیانگذار استودیوی معماری بین المللی گنسلر در مصاحبه ای پیرامون روند موفقیت خود اینچنین می گوید:

”هنگامی که من استودیوی معماری گنسلر را راه اندازی کردم، روزی بود که از خواب بیدار شدم و دانستم در عین حال که ۲۲ نفر برای من کار می کنند، اما من نمی دانم که چه کاری بایستی انجام دهم! من از مدیریت کسب و کار هیچ نمیدانستم؛ بنابراین در یک مدرسه شبانه ی بازرگانی ثبت نام کردم… من آنچنان به کار خود علاقه مند بودم که در پایان دوره، استاد کلاس خود را استخدام کردم! “

میلارد آرتور گنسلر جونیور (.Millard Arthur Gensler Jr)

وی پیش از مرگ خود، با وجود اینکه چیزی در حدود ۱۸ ماه به بیماری حاد ریوی مبتلا بود و شرایط جسمانی چندان مساعدی نداشت، اما همچنان به کار خود ادامه می داد و یک تقویم برنامه ریزی شده برای جلسات کاری خود داشت!

اما در رتبه های دوم و سوم فهرست برترین شرکت های معماری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۲ میلادی، شرکت معماری پرکینز اند ویل | Perkins and Will (پایه گذاری شده در سال ۱۹۳۵ میلادی توسط لری پرکینز و فیلیپ ویل جونیور و مستقر در شیکاگو | این شرکت در سال ۱۹۸۶ میلادی توسط شرکت لبنانی دار الهندسه (مستقر در بیروت) خریداری شد!) و دفتر معماری HDR (فعال در حوزه ی ارائه ی خدمات مهندسی، معماری، محیط زیست و ساخت و ساز با بیش از ۱۱۰۰۰ کارمند و ۲۲۵ دفتر در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و خاورمیانه | پایه گذاری شده در سال ۱۹۱۷ میلادی و مستقر در شهر اوماها در ایالت نبراسکا ایالات متحده آمریکا) جای گرفته اند.

در این بین بد نیست بدانید گروه معماری IBI (مستقر در کلمبوس) از رتبه ۲۰ به ۱۳، Ware Malcomb از رتبه ی ۲۴ به ۱۵ و SmithGroup (مستقر در دیترویت) از رتبه ی ۲۳ به ۱۶ ارتقا یافته است! همچنین استودیوی طراحی معماری HGA نیز افزایش درآمد تقریبا چهار برابری را گزارش کرده است؛ درآمد حاصل از ارائه ی خدمات معماری این استودیو در سال ۲۰۲۲ میلادی از ۳۴ میلیون دلار به ۱۲۹ میلیون دلار افزایش یافته است.

لازم به بیان است نیمی از ۱۰ شرکت برتر فهرست برترین شرکت های معماری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۲ میلادی، افزایش سالانه ی درآمد حاصل از ارائه ی خدمات معماری را گزارش کرده اند!

در ادامه اسامی ۲۵ شرکت معماری برتری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۲ میلادی درج شده است:

 

منبع:

architecturalrecord.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *