پنتون از شش رنگ اصلی خود برای ورود به متاورس رونمایی کرد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : کمپانی رنگ پنتون (Pantone) به عنوان بهترین و معتبرترین کمپانی تعیین رنگ سال و همچنین مرجع جهانی رنگ به تازگی شش رنگ اصلی خود را برای ورود به متاورس و توسعه در آنجا معرفی کرده است! به بیان این کمپانی، رنگ های انتخاب شده که با الهام از طبیعت و علم بیومیمیکری (یا زیست تقلید | علمی که از موجودات و فرآیندهای زیستی در طراحی و تولید مواد، سازه ها و سیستم ها تقلید می کند) ارائه شده است، احساس خوش‌ بینی، راحتی و اعتماد به نفس را در وجود آدمی بر می انگیزد و می تواند پایه و بنیانی قوی برای طراحی در فراجهان باشد!

کدهای این شش رنگ به ترتیب زیر است:

۲۷۲۸ C

۲۱۰۷ C

۷۰۹ C

۱۷-۱۴۴۹ TCX (Pureed Pumpkin)

۱۹-۴۱۰۴  TCX (Ebony)

۱۳-۰۴۰۰ TCX (French Oak)

 

 

بد نیست بدانید چندی پیش کمپانی رنگ پنتون در یک همکاری مشترک با استودیوی sLABS (مخفف Spatial LABS و مستقر در کالیفرنیا) که در حوزه ی توسعه ی محصولات سخت افزاری پوشیدنی فعالیت دارد، از محصول متفاوتی با نام LNQ یا نخستین اینترنت پوشیدنی (The Wearable Internet) رونمایی کرد. این محصول به ادعای ایده پردازان و طراحان خود، انقلابی را در نحوه ی تعامل مد و محصولات آن (شامل پوشاک و انواع اقلام پوشیدنی و دیگر اشیاء فیزیکی مرتبط با مد) میان دنیای فیزیکی و مجازی و همچنین فراهم ساختن تجربه ای کاملا متفاوت برای کاربران مهیا خواهد ساخت! براساس برنامه ریزی های انجام یافته، LNQ تا اواخر سالجاری میلادی راه اندازی خواهد شد.

LNQ یا نخستین اینترنت پوشیدنی

پروژه LNQ که بر روی شبکه کم هزینه و پرسرعت پالیگان (که پیشتر با نام شبکه متیک شناخته می‌ شد) در حال توسعه می باشد، یک آواتار منحصر به فرد و اختصاصی به نام Aura را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد که هویت دیجیتالی آنها را در این فراجهان نشان می دهد؛ و کاربران می توانند آن را با ابزارهای پوشیدنی خریداری شده در برنامه و یا در زندگی فیزیکی خود، شخصی سازی کنند.

در انتها لازم به بیان است کمپانی رنگ پنتون در حوزه ی استانداردسازی طیف رنگ های پوستِ آواتارهای متاورسی با استودیوی sLABS همکاری دارد! این کمپانی همچنین رنگ سال ۲۰۲۲ میلادی را از طریق مجموعه‌ ای از توکن‌ های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه بلاکچین تزوس منتشر کرده است (طراحی شده توسط Polygon1993).

 

منبع:

pantone.com/uk/en

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *