روز جهانی طراحی داخلی در سال ۲۰۲۲ : غرور گذشته، انگیزه ای برای آینده

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : بیست و هشتم ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی (هفتم خرداد ماه سال ۱۴۰۱ شمسی) مصادف است با روز جهانی طراحی داخلی (IFI World Interiors Day یا IFI WID)! روزی که در سرتاسر نقاط جهان به رسمیت شناخته شده است و برای بزرگداشت این روز نیز برنامه های مختلفی برگزار می گردد.

اما موضوع و شعار اصلی روز جهانی طراحی داخلی در سال ۲۰۲۲ میلادی، چندی پیش در بیست و نهمین مجمع عمومی IFI (جامعه حرفه ای انجمن های معماری/طراحی داخلی IFI که در سال ۱۹۶۳ میلادی در کپنهاگ، دانمارک تاسیس شد) در شهر دبی توسط اعضای این مجمع انتخاب شد: غرور گذشته، انگیزه ای برای آینده (Pride of the Past, An Incentive for the Future).

IFI World Interiors Day 2022

موضوعی که با هدف تجلیل از نوآوری ها و با نگاه روشنگرانه به آینده ی این حرفه و هنر انتخاب شده است! البته نبایستی فراموش کرد که بایستی به گذشته ی این حرفه نیز احترام گذاشت و از تجربیات حاصل از آن نیز درس گرفت…

روز جهانی طراحی داخلی (هنر و علم ارتقای فضای داخلیِ ساختمان برای دستیابی به محیطی سالم‌ تر و زیباتر برای افرادی است که از فضا استفاده می کنند) در تلاش است تا با افزایش آگاهی عمومی، تشویق به تبادلات فرهنگی و جریان خلاقیت در سطح بین المللی و همچنین معرفی و شناساندن هر چه بهتر ارزش و اهمیت فضاهای داخلی، در جهت روند رو به رشد این حرفه و هنر بکوشد.

 

منبع:

ifiworld.org

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *