درباره نمایشگاه طراحی داخلی دبی چه می‌دانید؟ + حضور استودیوی ایرانی Decoz در Index Dubai 2022

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : نمایشگاه طراحی داخلی دبی (Index Dubai) به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین نمایشگاه بین المللی طراحی داخلی در منطقه اقتصادی منا (به انگلیسی MENA – Middle East and North Africa) شناخته می شود! منطقه اقتصادی منا متشکل از کشورهای عمده تولیدکننده نفت واقع در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا می باشد؛ این منطقه به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین حوزه‌ های برداشت نفت در جهان، دارای ۶۰ درصد منابع نفتی و ۴۵ درصد منابع گازی جهان است!

Index Dubai 2022

رویداد بین المللی طراحی داخلی دبی در قالب یک رویداد بزرگ تجاری از سال ۱۹۹۱ میلادی در شهر دبی برگزار می شود و سالانه پذیرای هزاران بازدید کننده تجاری از سراسر نقاط جهان است. اما نمایشگاه طراحی داخلی دبی در سالجاری (Index Dubai 2022)، از سوم الی پنجم خرداد  ماه سال ۱۴۰۱ شمسی (بیست و چهام الی بیست و ششم ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی) در شهر دبی کشور امارات متحده عربی و با حضور برندهای سرشناس و فعال در حوزه های مختلف طراحی داخلی اعم از آشپزخانه و حمام ، فضاهای اداری ، مبلمان خرده فروشی ، روشنایی ، کفپوش و منسوجات ، تکنولوژی های روز و… در حال برگزاری می باشد.

حضور استودیوی ایرانی Decoz در Index Dubai 2022

اما از کشور ایران نیز استودیوی Decoz اولین حضور خود را در نمایشگاه طراحی داخلی دبی تجربه می نماید! استودیوی Decoz به مدیریت شهروز زمردی، معمار، طراح و مدیر عامل دفتر معماری زمردی و همکاران (Zomorrodi & Associates) با چند طرح مطرح خود از جمله طرح Voyage ، CUBO و ARK در این رویداد بین المللی حضور دارد… لازم به یادآوری است طرح Voyage در بخش Furniture Design of the Year و دسته Chaise longue (یا مبل شزلون) به عنوان برگزیده در جایزه طراحی مبلمان SIT (یا SIT Furniture Design Award) سال ۲۰۲۰ میلادی شناخته شده بود.

حضور استودیوی ایرانی Decoz در نمایشگاه طراحی داخلی دبی ۲۰۲۲

مبل شزلون Chaise longue یکی از انواع مبلمان با شکل غیر متعارف می باشد. صندلی های نامتعارف شزلون برای اولین بار در قرن شانزدهم میلادی در کشور فرانسه طراحی شد. دلیل طراحی این نوع مبلمان نیز فراهم ساختن شرایط ایده آل برای استراحت افراد ثروتمند بر روی صندلی های کشیده و بدون تکیه گاه بود! مبلمان شزلون در ابتدای ظهور خود، نمادی از تجمل و لوکس بودن بود که با گران ترین مواد ساخته می‌ شد. در دنیای امروز این نوع صندلی به نوعی تلفیق زندگی لوکس و مدرن می‌ باشد که در اتاق مطالعه، کتابخانه، فضای نشیمن و همچنین اتاق خواب استفاده می‌ شود.

شهروز زمردی

شهروز زمردی کار خود را از سال ۱۳۸۵ شمسی و با طراحی میز تلویزیون برای یکی از دوستان خود آغاز کرد! پس از آن، او با هدف طراحی و ساخت مبلمان و سازه های جدید و منحصر به فرد راه خود را در پیش گرفت! چندی پیش شهروز زمردی همکاری خود را با تعدادی از برندهای ایتالیایی در زمینه طراحی مبلمان آغاز کرد…

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *