رئیس جمهور السالوادور توضیحات جدیدی را پیرامون طراحی شهر بیت کوین فاش کرد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : نجیب ابوکیله، رئیس جمهوری السالوادور به عنوان کوچک ترین و پرتراکم‌ ترین کشور منطقه آمریکای مرکزی به تازگی تصاویر و توضیحات جدیدی را پیرامون جزئیات شهر بیت کوین واقع در جنوب شرقی این کشور (خلیج فونسکا) که توسط کمپانی طراحی معماری (و طراحی صنعتی) FR-EE طراحی شده است، افشا کرده است! نجیب ابوکیله با انتشار توئیتی متشکل از چند عکس و با این متن که “شهر #بیت‌کوین به زیبایی از راه می رسد” (Bitcoin City is coming along beautifully# ❤️)، بار دیگر توجهات جهانی را به سوی خود جلب کرد. لازم به بیان است السالوادور پیشتر به عنوان اولین کشور جهان، ارز دیجیتال بیت کوین را به رسمیت شناخته است.

جالب است بدانید این شهر جدید که با بودجه ای یک میلیارد دلاری (تامین از طریق اوراق قرضه) ساخته خواهد شد، انرژی موردنیاز خود را از کوه آتشفشانی موجود دریافت خواهد کرد (انرژی زمین‌ گرمایی)! و دارای مناطق مسکونی و تجاری، خدمات، سرگرمی‌ ها، رستوران‌ ها و حتی فرودگاه نیز خواهد بود.

این شهر دایره ای شکل که شکل خود را از شکل بیت کوین گرفته است، توسط فرناندو رومرو (Fernando Romero)، معمار مکزیکی، بنیانگذار کمپانی طراحی معماری (و طراحی صنعتی) FR-EE و معمار موزه سمیه (یکی از موزه های هنری مکزیک در مکزیکوسیتی) طراحی شده است. بد نیست بدانید فرناندو رومرو همکاری با فاستر+شرکا را نیز در طراحی فرودگاه مکزیکوسیتی در کارنامه دارد!

نجیب ابوکیله همچنین تصاویری از چندین ساختمان شاخص این شهر و همچنین یک فرودگاه گرد را نیز فاش کرد! وی چندی پیش در مصاحبه ای بیان کرده بود که: ” اینجا سرمایه‌ گذاری کنید و تمام پولی را که می‌ خواهید به دست آورید. ‌این یک شهر کاملا زیست‌ محیطی است که کار می‌ کند و توسط یک آتشفشان انرژی می‌ گیرد.‌..”

طراحی یک فضای دیده‌وری با چشم اندازی رو به شهر

رئیس جمهوری السالوادور در توضیحات تکمیلی پیرامون طرح منتشر شده می افزاید:

“شهر بیت کوین از فلز طلایی رنگ ساخته نخواهد شد! و این رنگ، فقط و فقط انتخاب معمار برای ارائه ی مدل مفهومی خود است. شهر واقعی بیشتر سبز (متشکل از درختان) و آبی (به رنگ دریا) خواهد بود؛ با چشم اندازی زییا…”

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *