دفتر جدید کمپانی متا در منطقه کینگز کراس لندن افتتاح شد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : برند رسانه های اجتماعی متا (که پیش از این فیسبوک نام داشت)، اولین دفتر (از دو دفتر) خود را در منطقه ی کینگز کراس لندن افتتاح کرد! جالب است بدانید ایستگاه راه‌ آهن محله ی کینگز کراس لندن، یکی از معروف‌ ترین سکوهای قطار جهان می باشد؛ چرا که در مجموعه کتاب‌ های هری پاتر اثر جی. کی. رولینگ، هری پاتر به همراه تمام دانش‌ آموزان مدرسه علوم‌ و فنون جادوگری هاگوارتز، برای رسیدن به مقصد در شمال اسکاتلند بایستی از سکوی نُه و سه‌ چهارم ایستگاه را‌ه‌ آهن کینگز کراس لندن، سوار به قطار هاگوارتز اکسپرس می شدند…! این سکوی قطار پس از ساخته‌ شدن فیلم‌ های هری پاتر به شهرت جهانی دست یافت و بسیاری از هواداران این مجموعه فیلم‌ ها و کتاب‌ ها را به سوی خود کشاند.

اما دفتر جدید کمپانی متا واقع در این منطقه از شهر لندن (منطقه ی ۱۱-۲۱ Canal Reach)، براساس طرح مفهومی ارائه شده توسط گِری و شرکا و توسط استودیوی معماری بریتانیایی بنتز و همکاران (یا Bennetts Associates و پایه گذاری شده در سال ۱۹۸۷ میلادی توسط دنیس بنتز و شریک او راب بنتز) در طول مدت سه سال طراحی و اجرا شده است.

لازم به بیان است دفتر جدید کمپانی متا با مساحت ۳۹۵۰۰ مترمربع به عنوان بزرگ ترین ساختمان اداری در منطقه ی کینگز کراس لندن شناخته می شود! همچنین این پروژه با هدف ارتقا تنوع زیستی و رفاه حال کارکنان، دارای ۳۹۰۰ مترمربع باغچه و تراس بام محوطه سازی شده است! علاوه بر این این پروژه به عنوان یکی از موفق ترین ساختمان‌ های کم کربن ساخته شده تاکنون نیز شناخته می شود! ساختمان‌ های کم کربن (LCB)، ساختمان‌ هایی هستند که با ایده های نوآورانه ی خود در تلاش می باشند تا در دوره طول عمر خود، کربن بسیار کم و یا حتی هیچ کربنی تولید نکنند (چرا که ساختمان‌ ها به تنهایی تولیدکننده ی ۲۸ درصد از گازهای گلخانه‌ ای انسانی می باشند: ۲۰ درصد مسکونی + ۱۸ درصد تجاری)…

دفتر کمپانی متا در کینگز کراس لندن، بزرگ ترین دفتر این کمپانی در خارج از ایالات متحده آمریکا است (پذیرای ۵ هزار کارمند این کمپانی)! در این فضای اداری، دفاتر جدید تیم‌ های مهندسی مرتبط با شبکه ی اجتماعی اینستاگرام، آزمایشگاه‌ های واقعیت گسترده (آن دسته از تیم‌ های متا که بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تمرکز دارند) و… مستقر خواهند کرد.

در انتها لازم به بیان است دومین دفتر این برند رسانه های اجتماعی به مساحت ۱۸۲۰۰ مترمربع و در ۹ طبقه که توسط آلفورد هال موناگان موریس (برنده جایزه بهترین معماری سال ۲۰۱۵ میلادی از سوی موسسه سلطنتی معماران بریتانیا) طراحی شده است، در اواخر بهار سالجاری میلادی به بهره برداری خواهد رسید.

 

منبع:

dezeen.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *