ویلا امواج ؛ بیان یک مرز شیشه ای در میان فضاهای داخلی و خارجی

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : ویلا امواج (Amwaj Villa) به مساحت ۷۷۸ مترمربع در کشور بحرین (Bahrain) ساخته شده است! این پروژه ی تک واحدی، حاصل هنرمندی تیمی از معماران استودیوی معماری هندی MORIQ (مستقر در شهر حیدرآباد) می باشد. مالکین این ویلا به دنبال زیستن در خانه ای مدرن بودند؛ برای آن ها، وجود ارتباطات قوی میان فضاهای داخلی و خارجی اهمیت زیادی داشت. پس تیم معماران نیز این نکته را بر قله ی اهداف طراحیِ خود نشاندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی و اجرای ویلای امواج (Amwaj Villa) آشنا خواهیم کرد. در این سفر کوتاه، با ما همراه باشید!

ویلا امواج | Amwaj Villa

ویلا امواج (Amwaj Villa) سه سطح مختلف را شامل می شود؛ ما آن ها را به ترتیب، همکف، میانی و انتهایی می نامیم! شاید برایتان جالب باشد که بدانید سطح همکف این پروژه ی مسکونی، خود به دو قسمت تقسیم می شود؛ در قسمت عقبی، یک سالن مدرن و مجهز ورزشی جانمایی شده است و در بخش جلویی آن نیز، اتاق های نشیمن، فضای غذاخوری و آشپزخانه قرار گرفته اند. شاید هیجان انگیزترین بخش این ویلا، طبقه میانی آن باشد؛ چرا که در آن دو اتاق خواب و یک سینمای خانگی جای گرفته است. در نهایت، سطح انتهایی خانه نیز یک سوئیت مستر، یک کلوزت روم (یا همان اتاق لباس) و چند سرویس بهداشتی را در خود جای داده است.

ویلا امواج | Amwaj Villa

فصل مشترک تمامی سطوح ویلا امواج (Amwaj Villa)، بازشوهای عریض و طویلی می باشند که ارتباط بصری میان فضاهای داخلی و خارجی را به بهترین شکل ممکن برقرار کرده اند! در واقع، می توان ادعا کرد که تمامی اتاق های این ویلا، به فضاهای خارجی دسترسی مستقیم هم از نظر بصری و هم از نظر فیزیکی دارند. از سوی دیگر، نورگیرهای متعدد ویلای امواج، می توانند حجم زیادی از نور طبیعی را در طول روز به گوشه و کنار این خانه رسانند.

پالت متریال ویلای امواج (Amwaj Villa) ساده اما در عین حال خیره کننده است! سنگ تراورتن سفید – خاکستری، پرکاربردترین متریالی است که در جریان ساخت این ویلا به کار رفته است. در کنار این، می توان مشاهده کرد که رنگ هایی همچون خاکستری و سفید نیز در این پروژه بسیار تکرار شده اند. این در حالی است که نمی توان نقش چوب را نیز در شکل گیری مبلمان این خانه انکار کرد.

پلان طبقه همکف
پلان طبقه اول
پلان طبقه دوم

 

Amwaj Villa

Bahrain

Architects: MORIQ

Lead Architects: Riyaz Quraishi, Simeen Quraishi

Area: ۷۷۸ m²

Year: ۲۰۱۵

Project Management :Ghumais Constructions Company W.L.L, Bahrain

Interior Designers: Moriq

Landscape Architects: Moriq

Project Construction: Ghumais Constructions Company W.L.L, Bahrain

MEP & HVAC: Ghumais Constructions Company W.L.L, Bahrain

 

منبع:

archdaily.com

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *