فراخوان مسابقه بین المللی طراحی موزه زندگی منتشر شد

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : پلتفرم مسابقات بین المللی TerraViva (زیرنظر دانشگاه پلی تکنیک میلان) چندی پیش فرآیند مسابقه جدیدی را با عنوان موزه زندگی یا The Living Museum آغاز نمود؛ طراحی واحدهای اقامتی کوچک مقیاس در بستر منظر موسسه فرهنگی و هنری نیولا واقع در کومونه اورانی (Orani) در جزیره ساردنیا (جزیره‌ ای در غرب ایتالیا و دریای مدیترانه).

لازم به توضیح است موسسه فرهنگی و هنری نیولا به ارائه و نمایش کارهای هنری هنرمند سرشناس کوستانتینو نیولا (Costantino Nivola) پیرامون هنر معاصر و همچنین افراد دیگری چون لو کوربوزیه ، جکسون پولاک و… اختصاص یافته است. این موزه در سال ۱۹۹۴ میلادی، چند سال پس از مرگ نیوولا (۱۹۱۱-۱۹۸۸) ، بومی اورانی ، پایه گذاری شده است و از آن زمان تا کنون گسترش یافته است.

اما درباره شرح مسابقه طراحی موزه زندگی بایستی گفت کومونه اورانی (Orani) همچون دیگر کومونه های کشور ایتالیا نمی باشد! این کومونه هیچگاه از یاد نخواهد رفت و این اتفاق تنها به یک دلیل است: حضور موزه نیولا در این کومونه. مسابقه طراحی موزه زندگی در تلاش است تا با فراهم آوردن یک برنامه اقامتی، این موزه ارزشمند و دیدنی را به گوهری ارزشمند و موردتوجه گردشگران در جزیره ساردنیا تبدیل نماید.

مجموعه موزه نیولا متشکل از ۲۰ هکتار زمین سبز شامل درختان زیتون و پوشش گیاهی وحشی مدیترانه می باشد. شرکت کنندگان این مسابقه بایستی به ارائه ی پیشنهاداتی خلاقانه با تمرکز بر ایجاد نوعی تسهیلات اقامتی منحصر به فرد بپردازند. یک توقفگاه ممتاز برای گردشگرانی که وارد جزیره ساردنیا می شوند و همچنین برای آن دسته از هنرمندان و معماران بین المللی که به طور دوره ای برای برپایی نمایشگاه های خود در موزه نیولا، به کومونه اورانی سفر خواهند کرد.

مسابقه طراحی موزه زندگی از هرگونه بنای عظیم و بزرگ مقیاس دوری می جوید! در حقیقت، هدف طراحی سازه هایی در مقیاس کوچک می باشد که بتواند ارزش طبیعی سایت خود را افزایش دهد. دقت داشته باشید محل اقامت بایستی حداکثر برای هشت مهمان طراحی شود؛ اتاق ها را می توان در یک بلوک یا به صورت اتاق های جداگانه و یا حتی در واحدهای کوچکِ مستقل از یکدیگر جانمایی نمود. همچنین طراح پیرامون نحوه مداخله در سایت مجموعه فرهنگی و هنری نیولا آزاد می باشد؛ بدین صورت که می تواند پروژه پیشنهادی خود را در میان درختان، بر روی تپه ، ارتفاع گرفته از سطخ زمین و… طراحی نماید.

توجه: شرکت در این مسابقه بین المللی برای دانشجویان معماری و معماران، طراحان، مهندسان ، سازندگان و هر فردی که علاقمند به حوزه طراحی و معماری می باشد، آزاد است. شرکت کنندگان می توانند به صورت جداگانه و یا به صورت تیمی در این مسابقه شرکت نمایند.

The Living Museum

 

اسناد درخواستی مسابقه طراحی موزه زندگی

دو شیت A2 به ابعاد ۴۲ در ۵۹٫۴ سانتیمتر + متن توضیحی به تعداد ۲۵۰ کلمه

 

تقویم مسابقه طراحی موزه زندگی

ثبت نام زودهنگام از ۱۵ ماه مارس سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۳۱ ماه می سال ۲۰۲۱ میلادی (ساعت ۲۳:۵۹)

ثبت نام استاندارد از ۱ ماه جون سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۱۵ ماه جولای سال ۲۰۲۱ میلادی (ساعت ۲۳:۵۹)

ثبت نام دیرهنگام از ۱۶ ماه جولای سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۱ ماه آگوست سال ۲۰۲۱ میلادی (ساعت ۲۳:۵۹)

مهلت ارسال اسناد و مدارک تا ۱ ماه آگوست سال ۲۰۲۱ میلادی (ساعت ۲۳:۵۹)

اعلام برندگان در روز ۱۳ ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی

 

هزینه های شرکت در مسابقه طراحی موزه زندگی

ثبت نام زودهنگام به مبلغ ۵۹ یورو

ثبت نام استاندارد به مبلغ ۸۹ یورو

و ثبت نام دیرهنگام به مبلغ ۱۱۹ یورو

 

جوایز مسابقه طراحی موزه زندگی

جایزه نفر/گروه اول سه هزار یورو

جایزه نفر/گروه دوم دو هزار یورو

جایزه نفر/گروه سوم یک هزار یورو

چهار عنوان یادبود طلایی ریچارد اینگرسول (Richard Ingersoll) به ارزش ۲۵۰ یورو

و ده عنوان برگزیده افتخاری

 

هیئت داوران مسابقه طراحی موزه زندگی

استفانو بوئری | میلان ، ایتالیا

کارل استین | نیویورک ، ایالات متحده آمریکا

آرتور چانگ | بوستون ، ایالات متحده آمریکا

نیکولاس کمپودونیکو | روزاریو ، آرژانتین

کلودیا مگری | برلین ، آلمان

لوئیز گالگو پاچون | مادرید ، اسپانیا

ایلاریا پوزیتانو | سئول ، کره جنوبی

آنجلو میشل پاگانو | برلین ، آلمان

 

منبع:

terravivacompetitions.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *