قانونگذاری در معماری داخلی

منتشر شده در فصلنامه شهرسازی و معماری آبادي

(سال هفدهم ، شماره ۵۷ ، شماره بیست و دوم دوره جدید ؛ زمستان ۱۳۸۶ شمسی)

تاریخ حرفه معماری داخلیدر تاریخ قانونگذاری  مقررات طراحی و معماری داخلی آمریکا، اولین تلاش در ایالت کالیفرنیا در سال ۱۹۵۱ میلادی به عمل آمد. این تلاش در ایجاد مقررات قاطع و مناسب،  موفقیت آمیز نبود؛ لیکن این ایده که حرفه طراحی داخلی در حال تغییر و در حال پیچیده شدن است، مطرح گردید.

همچنین این تلاش موجب آگاهی دست اندرکاران این امر شد که نه تنها این مقررات موجب سلامتی و امنیت دریافت کنندگان خدمات فوق می شود؛ بلکه موجب حفاظت از دست اندرکاران در زمینه حرفه طراحی داخلی نیز خواهد شد.

از آن زمان چهره طراحی داخلی در سطح وسیعی تغییر کرد و مسئولیت طراحان حرفه ای بسیار پیچیده شد. امروزه طراحان داخلی مسئولیت های متنوعی در موارد مربوط به ایمنی زندگی بشر دارند که در گذشته این مسئولیت ها زیرمجموعه سایر مشاغل حرفه ای نظیر معماران و مهندسان بود. امروزه، در بسیاری از ایالات و مناطق آمریکا، طراحان داخلی مسئول برنامه ریزی و طراحی در مورد ورود و خروج به فضاهای داخلی هستند که این مسئله در پروژه های بزرگ و پیچیده بسیار قابل توجه است.

در خیلی از موارد طراحان داخلی به صورت برنامه ریز و تنظیم کننده برنامه زمانبندی پروژه و نیز طراح عمل می کنند. با توجه به ارزیابی از مسئولیت های طراحان، یکی از فاکتورهای مهم که طراحان با آن مواجه هستند، حق کار در زمینه هایی است که برای آن آموزش دیده یا تجربه کرده و یا امتحان مربوطه را در آن گذرانده باشند.

 

برای خواندن ادامه این مقاله، لطفا در اینجا کلیک کنید

قانونگذاری در معماری داخلی

نویسنده: درل پارکر

مترجمان: سید باقر حسینی ، فاطمه نسبی ، لیلا رسولیان

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *