گردشی کوتاه در ۹ خیابان مشهور و جذاب دنیا

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان‌ ها در حقیقت جزئی از فضاهای عمومی شهر هستند که با ایجاد ارتباط بین بخش‌ ها و فعالیت‌ های مختلف یک شهر، همانند شریان‌ ها در بدن آدمی، آن را زنده و پویا نگه می‌ دارند. یکی از راه های واقعی و ایده آل برای داشتن یک خاطره و تجربه ی لذت بخش از سفر به یک شهر، قدم زدن در خیابان های آن شهر است! همه ی کشورها براساس سابقه ی تاریخی، فرهنگی و همچنین اقتصادی خود مکان ها و معابر و خیابان های معروف دارند؛ معابر و خیابان هایی که می توانند تصویری گویا از تاریخچه، کاراکتر، معماری و هر چیزی که پشت یک شهر وجود دارد را برای شما نمایان کنند!

وب سایت بین المللی  Rehlat Inspiration در یکی از جدیدترین مقاله های خود، ۹ خیابان مشهور و جذاب جهان را معرفی نموده است؛ با ما همراه باشید.

۱

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

آبراهه های شهر آمستردام، هلند

آمستردام، پایتخت کشور هلند و شهری با بیش از بیست میلیون بازدیدکننده در سال از سرتاسر نقاط جهان! شهر آمستردام بر روی آب بنا شده است و دارای ۱۶۵ کانال است. جالب است بدانید هیچ جاده ی آسفالت شده و خاکی و یا حتی مملو از وسایل نقلیه در شهر آمستردام وجود ندارد! با این وجود، آبراهه های شهر آمستردام با قایق های بی شمار و دوچرخه هایی که در حاشیه ی این آبراهه ها می رانند، بهترین و زیباترین خیابان های جهان به شمار می آیند. به یاد داشته باشید پیاده روی در این خیابان ها بسیار خاطره انگیز است.

۲

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان Agueda، پرتغال

خیابان Agueda در کشور پرتغال که در ابتدا به عنوان پروژه ای تابستانی مورد توجه قرار گرفت اما سپس به شاهکاری هنری و بی بدیل تبدیل شد! پروژه “آسمان چتری” در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان بخشی از جشنواره ی هنر در شهر آگوئدا آغاز شد. در این جشنواره ساکنان شهر، چترهای رنگارنگ را برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و همچنین خنک کردن خیابان بر فراز آن آویزان کردند! اما اکنون این ایده ی جذاب و رنگارنگ به اتفاقی دائمی در این خیابان شهری تبدیل شده است.

۳

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان وال استریت نیویورک، ایالات متحده آمریکا

این خیابان بلند هشت بلوکی تقریبا در ناحیه ی شمال غربی تا جنوب شرقی از Broadway تا خیابان جنوبی کشیده شده است! دقت داشته باشید گرچه هیچ چیز رنگارنگ و یا جالب توجهی برای تماشا در این خیابان وجود ندارد، اما ساختمان بازار بورس و معاملات شهر نیویورک که بزرگ ترین بازار بورس جهان از نظر میزان معاملات و و همچنین حجم تراکنش های مالی است، در خیابان وال استریت قرار دارد. با وجود فعالیت سایر مراکز اقتصادی در این خیابان، هیچ کس نمی تواند احساس تکاپوی فوق العاده برای کسب پول و ثروت را در این منطقه انکار کند!

۴

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان Bregagh بالی مانی، ایرلند شمالی

این خیابان با لقب حصارهای تاریک یا Dark Hedges و همچنین با طراحی قرن هجدهمی خود، در دو سوی خود دارای درختان توس منحنی شکلی است که منظره ای جالب توجه به آن داده است!

۵

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان شکوفه های درخت گیلاس بن، آلمان

گردشگران بسیار زیادی با هدف عکاسی از این منظره ی ایده آل و خارق العاده به این شهر و خیابان سفر می کنند! این خیابان زیبا در کشور آلمان در طول سال تنها به مدت دو الی سه هفته، پوششی صورتی رنگ را دارا می باشد.

۶

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان Chefchaouen، مراکش

خیابان های آبی رنگ شهر Chefchaouen در کشور مراکش مقصدی عالی برای علاقه مندان به هنر عکاسی به شمار می آید! گلدان های گل بر روی دیوارهای آبی رنگ این شهر، منظره ای زیبا و خیال انگیز به ارمغان آورده است که گردشگران سراسر نقاط جهان را به دیدار از خودجذب خود می کند.

۷

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان La Boca بوینس آیرس، آرژانتین

خیابان La Boca از جمله خیابان های خاص و قابل توجه در دنیا می باشد! شاید این سوال برای تان پیش آید که چرا؟ در پاسخ بایستی گفت رنگ خانه ها در این خیابان شگفت انگیز است و سطح هیجان این شهر شگفت انگیز را بالا می برد! جالب است بدانید ساکنان این شهر، رنگ ها را بسیار جدی می گیرند. آن ها هنگامی که از یک رنگ خسته می شوند، به سادگی دیوارها را با رنگی جدید نقاشی می کنند! دقت داشته باشید این کار مردم ساکنان خیابان La Boca خانه هایی چهل تکه از رنگ های شاد و جذاب در شهر را فراهم آورده است.

۸

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان Mykonos ، یونان

خیابان Mykonos همچون کتابی هنری است که با استفاده از رنگ سفید، رنگ آمیزی شده است و حس آرام و اطمینان بخشی را به بازدیدکنندگان خود می دهد!

۹

گردشی کوتاه در 9 خیابان مشهور و جذاب دنیا

خیابان Portobello لندن، انگلیس

خیابان Portobello به عنوان یکی از مشهورترین خیابان های شهر لندن، به خیابان بازار لندن نیز شناخته می شود! این خیابان به دلیل دارا بودن تعداد زیادی از مغازه های عتیقه فروشی نیز شهرتی قابل توجه دارد. خانه های رنگارنگ، غذاهای محلی و همچنین دیگر دیدنی های قدیمی که می توان در این خیابان یافت، آن را به مقصدی ارزشمند برای گردشگران تبدیل کرده است.

محمد سیمری،  کارشناسی ارشد معماری داخلی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *