فراخوان شرکت در مسابقه جهانی سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) ۲۰۱۹ eVolo

فراخوان شرکت در مسابقه جهانی سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) 2019 eVolo

عنوان مسابقه: ۲۰۱۹ eVolo Skyscraper Competition

برگزارکننده: مجله معماری eVolo

آدرس وب‌سایت مسابقه: http://www.evolo.us/registration-2019-skyscraper-competition/

آخرین مهلت ثبت نام: ۲۹ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی

هزینه ثبت نام زود هنگام در مسابقه: ۹۵ دلار آمریکا (تا تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی)

هزینه ثبت نام عادی در مسابقه: ۱۳۵ دلار آمریکا (از تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی تا ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی)

هر ثبت نام در این مسابقه، برابر است با امکان ارسال یک پروژه (شرکت کنندگان مجاز به ارسال چند اثر هستند، اما برای هر کدام بایستی هزینه جداگانه پرداخت نمایند)

آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ میلادی

جوایز مسابقه:

نفر اول: ۵۰۰۰ دلار آمریکا

نفر دوم: ۲۰۰۰ دلار آمریکا

نفر سوم: ۱۰۰۰ دلار آمریکا

فراخوان شرکت در مسابقه جهانی سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) 2019 eVolo

مجله معماری eVolo تمام معماران، دانشجویان معماری، مهندسان و دیگر هنرمندان سراسر نقاط جهان را یرای شرکت در مسابقه جهانی طراحی سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) در سال ۲۰۱۹ دعوت می‌نماید. بد نیست بدانید eVolo یک انجمن جهانی است که رابطه بین سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) با دنیای طبیعی، سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) با جامعه، و نیز رابطه سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) با شهر را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. این مسابقه جهانی در سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز شده است و از آن پس به صورت سالیانه برگزار می‌شود؛ این مسابقه امروزه به یکی از مهمترین جوایز معتبر معماری جهان در رابطه با سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) تبدیل شده است.

فراخوان شرکت در مسابقه جهانی سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) 2019 eVolo

مسابقه جهانی مجله معماری eVolo در جستجوی کشف و بازشناسی ایده‌های شاخص و برجسته ای است که طراحان سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) از طریق اجرای فن آوری‌های جدید و مدرن، مواد و مصالح نو، بحث زیبایی شناسی و…، همراه با مطالعاتی در رابطه با جهانی سازی، انعطاف پذیری، سازگاری و نیز انقلاب دیجیتال، ارئه می‌دهند.

در فراخوان این مسابقه جهانی آمده است:  شرکت کنندگان بایستی در طراحی سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) به پیشرفت‌های اتفاق افتاده در تکنولوژی، طراحی سیستم‌های پایدار و نیز پیشنهادهای جدید معماری برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، کمبود منابع طبیعی، بحث آلودگی امروز شهرها و همچنین گسترش بی رویه شهرهای معاصر توجه کنند.

فراخوان شرکت در مسابقه جهانی سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) 2019 eVolo

مسابقه جهانی مجله معماری eVolo تحقیق و پژوهشی است در رابطه با فضای عمومی و خصوصی و نیز نقش فرد و اجتماع در ایجاد یک جامعه عمودی (سازه‌های بلند مرتبه یا آسمان خراش) پویا و سازگار. به طور کلی می‌توان گفت نوع جدیدی از طراحی پاسخگو و سازگار که قادر به رشد هوشمندانه از طریق یک سیستم خودکار باشد.

توجه داشته باشید هیچ محدودیتی در رابطه با سایت پروژه، برنامه اجرایی یا اندازه آن وجود ندارد! همه معماران، دانشجویان معماری و دیگر مهندسان جهان می‌توانند به صورت فردی و یا تیمی (محدودیتی در تعداد اعضای تیم وجود ندارد) در این مسابقه جهانی شرکت کنند. لازم به ذکر است برگزارکنندگان، شرکت کنندگان را به حضور تیمی در این مسابقه تشویق می‌کنند! هدف از این اتفاق، چیزی نیست مگر ایحاد حداکثر آزادی برای شرکت کنندگان تا بتوانند پروژه‌ی خود را بدون هیچ محدودیتی در مسیری خلاق هدایت نمایند.

یک سازه بلند مرتبه (آسمان خراش) در قرن ۲۱ دارای چه مشخصاتی است؟ این سازه‌های بلند مرتبه چه مسئولیت‌های تاریخی، اجتماعی و شهری بر عهده دارند؟

مجله معماری eVolo در تلاش است با ایده‌هایی نو، تغییراتی را در سازه‌های بلند مرتبه (آسمان خراش) معاصر ایجاد نماید تا شاهد بروز تاثیرات بسزای آن‌ها در برنامه ریزی شهری و بهبود زندگی باشیم.

 

محمد سیمری (Mohammad Seymari)

منبع:

evolo.us

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *