درباره تد اکس دانشگاه علم و صنعت ایران بیشتر بدانید

درباره تد اکس دانشگاه علم و صنعت ایران بیشتر بدانید

رویداد تد اکس دانشگاه علم و صنعت ایران (TEDxIUST) در ۲۷ بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد؛ رویدادی با ۱۰۰ نفر شرکت کننده و ۸ سخنران در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و زیست محیطی. تم اصلی این رویداد، سمفونی پرواز است که داستان زندگی انسان ها را با فرازها و فرودهایشان در آفرینش (نوایی ماندگار از زندگی) بیان می کند. در ادامه می توانید توضیحات تکمیلی را مطالعه کنید و برای ثبت نام به سایت www.tedxiust.com   مراجعه نمایید.

درباره تد اکس دانشگاه علم و صنعت ایران بیشتر بدانید

تد و تد اکس چیست؟

تد که با حروف لاتین TED نوشته می شود، سازمانی غیرانتفاعی است که به «گسترش ایده های ارزشمند» اختصاص دارد؛ در کنفرانس های  تد از پیشوایان اندیشه و عمل جهان دعوت می شود تا در ۱۸ دقیقه یا کمتر سخنرانی کنند. سخنرانی هایی که بسیاری از آنان در وب سایت TED.COM به صورت رایگان قابل دسترس هستند.

تد اکس شامل رویدادهایی بومی و خود ساخته می باشد؛ در این رویداد ها افراد گرد هم جمع می گردند تا بتوانند شرکت در رویدادی شبیه به کنفرانس های تد را تجربه کنند. در تدکس، حرف ایکس نشان دهنده ی رویدادی است که مستقل برگزار می شود. آنچه تد در اختیار برنامه های تدکس می گذارد، مجموعه راهنمای برگزاری این گونه از رویدادهاست، اما هر رویداد تدکس توسط گروه خودش برگزار می شود. پیش از این در بیش از ۱۵۰۰ شهر جهان و ۳۰۰ کشور رویداد تداکس برگزار شده است. رویداد تداکس امروز تبدیل به یکی از جذاب ترین برنامه های داوطلبانه فرهنگ ساز در جهان گشته است.

تداکس دانشگاه علم و صنعت ایران

رویداد تدکس دانشگاه علم و صنعت ایران یک کنفرانس یک روزه با ۱۰۰ نفر شرکت کننده می باشد. تم کنفرانس سمفونی پرواز است که سخنرانی هایی با موضوعات مختلف علمی، فرهنگی، هنری، زیست محیطی و غیره (به غیر از هرگونه موضوع سیاسی) در ارائه های زیر ۱۸ دقیقه مطرح می گردند.

سمفونی پرواز

کلمه ی سمفونی از دو کلمه sym به معنی باهم و phons به معنی صدا گرفته شده است؛ سمفونی در موسیقی قطعه ایی است که از ۴ موومان تشکیل می شود، موومان اول، دو تم دارد. یک تم آن همانند مرد (مثبت و قوی) و دیگری همانند زن (تغزلی و لطیف) است و موومان دوم بالاترین قدرت آهنگساز می باشد و موومان سوم شادترین قسمت قطعه است و موومان چهارم شامل تخیل و مهارت است.

هر سمفونی برای یک ارکستر کامل ساخته می شود، که ارکستر کامل نمادی از یک زندگیست که تمام ابعاد آن را در بر میگیرد. هر اتفاقی در زندگی ما نمادی از یک ساز است. سازهایی با نوا و صدایی مخصوص به خود شادی، غم، شکست، پیروزی و موفقیت هر سمفونی می تواند در قالب فرمی در بیاید فرمی که تم اصلی آن داستان پرواز آدم های موفق را ارایه کند؛ آدمهایی با تفکر و ایده ی نو که دنبال ایجاد جهان نو و پر از پروازند. مقدمه ای طولانی از جنگ با شکست ها و نا امیدی ها و حس قشنگ پرواز و اوج رسیدن به یک خواسته، یک آرزو  و تحقق یک رویا و ما باهم می توانیم این باور پرواز و اوج را تحقق ببخشیم.

برای کسب اطلاعات بیشترمی توانید به ویسایت، تلگرام و اینستاگرام تداکس دانشگاه علم و صنعت ایران مراجعه کنید:

@tedxIUST

ویسایت رویداد:    www.tedxiust.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *