برگزاری اولین نشست تخصصی معماری و متاورس در دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران در همکاری با انجمن علمی معماری و شهرسازی ایران و به مناسبت ماه پژوهش و فناوری، تصمیم به برگزاری اولین نشست تخصصی معماری و متاورس دارد. این نشست که روز چهارشنبه بیست و سوم آذر ماه سال ۱۴۰۱ شمسی و در محل آمفی‌تئاتر شهید مداح دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد، با ارائه‌ای از محمد سیمری معمار متاورس و آینده‌پژوه همراه خواهد بود.

نشست تخصصی معماری و متاورس

متاورس در قالب یک دنیای مجازی‌، کاربران خود را قادر خواهد ساخت تا با یکدیگر و همچنین با دیگر اجزای محیط سه بُعدی پیرامون خود تعامل نمایند. به عبارت دیگر، در متاورس افراد به صورت آنلاین و مجازی به نقش‌آفرینی می‌پردازند! متاورس می‌کوشد تا یک جهان تمام دیجیتالی را با دنیای فیزیکی پیرامون ما ترکیب نماید؛ در این فراجهان، افراد می‌توانند به هر آنچه که نیاز دارند، بدون محدودیت دسترسی داشته باشند. محققان و آینده‌پژوهان، متاورس را جایگزینی برای اینترنت امروزی می‌دانند؛ یا به بیان ساده‌تر، انقلابی در وب دو بُعدی! تغییری اساسی که آن را به یک وب سه بُعدی و قابل تجربه تبدیل خواهد کرد… از سوی دیگر، ساخت این فراجهان به ایده‌پردازی و کوششِ مستمر معماران و طراحان نیاز دارد!

در انتها لازم به بیان است چندی پیش معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران خبر از برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری از یک تا سی آذرماه سال ۱۴۰۱ شمسی با برنامه‌هایی متنوع داد! برنامه‌های طراحی شده در جشنواره امسال دربردارنده‌ی ذائقه‌ی آحاد دانشگاهیان اعم از اساتید محترم، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و همچتین دانشجویان دوره کارشناسی می‌باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *