فراخوان شرکت در جوایز طراحی آلمان ۲۰۲۳ میلادی با تمرکز بر طراحی پایدار منتشر شد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : نوزدهم ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی، فراخوان شرکت در جوایز طراحی آلمان (مورد حمایت توسط شورای طراحی آلمان) ۲۰۲۳ میلادی ویژه ی استودیوهای بین‌ المللی معماری، طراحان، معماران و همچنین آژانس‌ های خلاقیت منتشر شد! جوایز طراحی آلمان با نظارت یک هیئت داوری بین المللی متشکل از چهره های برجسته در تمامی رشته های طراحی، به معرفی و تقدیر از پروژه هایی می پردازد که در عرصه ی طراحی پیشرو، نوآور و خلاق می باشند.

به باور برگزارکنندگان جوایز طراحی آلمان (German Design Awards)، طراحی نقش مهم و تاثیرگذاری در راه رسیدن به جامعه ای پایدار دارد! براساس تحقیقات انجام یافته چیزی در حدود ۸۰ درصد از تاثیرات زیست محیطی یک محصول، در فرآیند طراحی آن تعیین می شود! جوایز طراحی آلمان، هدف اصلی و اساسی خود را ارتقای تحول پایدار از منظر طراحی مشخص کرده است. لازم به بیان است این رقابت بین المللی، توجه عیمقی نیز بر پروژه باهاوس جدید اروپایی دارد!

جوایز طراحی آلمان ۲۰۲۳ میلادی

شاید این سوال پیش آید که باهاوس جدید اروپایی چیست؟

در پاسخ بایستی گفت باهاوس جدید اروپایی یک پروژه زیست محیطی، اقتصادی و فرهنگی است که هدف آن ترکیبی است از طراحی، پایداری، دسترسی، مقرون به صرفه بودن و همچنین سرمایه گذاری به منظور کمک به اجرای پیمان سبز اروپا. دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی بود که اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا همزمان با برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در شهر مادرید، جزئیات طرح پیمان سبز اروپا را منتشر کرد! اورزولا فن در لاین در گزارش منتشر شده از سوی خود اعلام کرد که تصمیم دارد اتحادیه اروپا را تا سال ۲۰۵۰ میلادی به اولین سرزمینی در سراسر جهان تبدیل نماید که تولید گازهای گلخانه‌ ای در آن به صفر رسیده است!

آخرین مهلت ثبت نام در جوایز طراحی آلمان ۲۰۲۳ میلادی (طراحی محصول | طراحی ارتباطات | طراحی معماری)، ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی است. همچنین مراسم اهدای جوایز برندگان و برگزیدگان در فوریه سال ۲۰۲۳ میلادی، در شهر فرانکفورت و در قالب رویدادی بزرگ اهدا خواهد شد! بد نیست بدانید جوایز طراحی آلمان در سال ۲۰۲۲ میلادی، چیزی در حدود ۴۵۰۰ شرکت کننده از ۶۳ کشور جهان را به خود اختصاص داده بود.

 

تاریخ های مهم برای شرکت در جوایز طراحی آلمان ۲۰۲۳ میلادی

ثبت نام زودهنگام: تا ۸ جولای ۲۰۲۲

آخرین مهلت درخواست کمک هزینه: ۲ سپتامبر ۲۰۲۲

آخرین مهلت ثبت نام: ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲

جلسه هیئت داوران: ۲۰ اکتبر ۲۰۲۲

مراسم اهدای جوایز: فوریه ۲۰۲۳

 

هزینه شرکت در جوایز طراحی آلمان سال ۲۰۲۳ میلادی در بخش های طراحی معماری و طراحی ارتباطات، ۳۸۰ یورو می باشد! البته هزینه ی شرکت در بخش طراحی محصول، ۴۴۰ یورو است. لازم به بیان است هزینه شرکت در این رقابت بین المللی در زمان بندی ثبت نام زودهنگام (یعنی تا ۸ جولای ۲۰۲۲ میلادی) برای بخش های طراحی معماری و طراحی ارتباطات، ۳۳۰ یورو و برای بخش طراحی محصول، ۳۹۰ یورو محاسبه می شود.

بخش طراحی معماری در جوایز طراحی آلمان سال ۲۰۲۳ میلادی متشکل است از:

معماری ، معماری مفهومی ، معماری داخلی ، معماری خرده فروشی ، معماری فضاهای نمایشگاهی ، معماری فضای شهری و زیرساخت ها، طراحی نورپردازی ، استارتاپ ها، طراحی اکو (پروژه هایی که براساس اصول پایداری، طراحی می شوند) و طراحی جهانی.

 

منبع:

register.german-design-award.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *