همه چیز درباره سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اردیبهشت ۱۴۰۱

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : در سال‌ های ۱۳۹۹ شمسی و ۱۴۰۰ شمسی و به دلیل همه گیری گسترده ویروس کرونا در ایران که بسیاری از برنامه‌ های فرهنگی و هنری را دستخوش تغییر قرار داد، نمایشگاه سی‌ و سوم کتاب تهران با شعار «با کتاب سلامتیم» و پس از دو سال وقفه، در اردیبهشت‌ ماه سال ۱۴۰۱ خورشیدی به شکل فیزیکی و مجازی برگزار خواهد شد.

براساس جدیدترین توضیحات ارائه شده، سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران در سال ۱۴۰۱ شمسی به دو شکل فیزیکی در مصلی امام خمینی (ره) و مجازی (با توجه به محدودیت‌ های ناشی از همه گیری بیماری کرونا) در وبسایت رسمی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به نشانی ketab.ir برگزار خواهد شد! بنابر اعلام ستاد برگزاری سی‌ و‌ سومین دوره نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران، این دوره از نمایشگاه کتاب از بیست‌ و یکم تا سی‌ و یکم اردیبهشت‌ ماه سال ۱۴۰۱ شمسی برگزار می‌ شود. لازم به بیان است سامانه بخش فروش مجازی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بصورت ۲۴ ساعته فعال است.

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

توجه داشته باشید سال مبنای عرضه کتاب برای فروش در شکل فیزیکی، کتاب های منتشر شده سال ۱۳۹۷ شمسی به بعد و در شکل مجازی نیز کتاب‌ های منتشر شده سال ۱۳۹۱ شمسی به بعد در نظر گرفته شده است. بنابراین هر ناشر مجاز است با توجه به ضوابط و مقررات نمایشگاه در هر دو شکل نمایشگاهی (فیزیکی و مجازی) یا صرفا در شکل مجازی شرکت کند.

علاقه مندان خرید کتاب می توانند کتاب های مدنظر خود را در سامانه جستجوی کتاب به آدرس book.icfi.ir جست و جو نمایند. همچنین درباره نحوه استفاده از بن کتاب در هنگام خرید کتاب نیز بایستی گفت پس از جستجو و انتخاب کتاب موردنظر خود و افزودن آن به سبد خرید، در مرحله نهایی سازی خرید قابل انجام است.

 

راهنمای دریافت بُن خرید کتاب

راهنمای ثبت نام در سامانه ی یارانه اعتباری خرید کتاب از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر، در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اقدام به توزیع بن اعتباری خرید برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان سراسر ایران نموده است.

به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از یارانه ی اعتباری صرفا در خرید غیرحضوری و از طریق سامانه فروش امکان پذیر است! بنابراین عرضه و فروش کتب توسط ناشران در محل نمایشگاه، آزاد و به صورت نقدی شامل تخفیف ناشر خواهد بود.

یارانه ی خرید کتاب (بن کتاب) در سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران به صورت اعتبار خرید به کد ملی متقاضی اختصاص می ­یابد (هر کد ملی تنها یک بار مجاز به دریافت یارانه ی خرید کتاب (بن کتاب) می باشد)؛ لذا برای ثبت نام که از روز پنجشنبه ۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ شمسی شروع شده است (در سامانه ی رسمی ثبت نام یارانه ی اعتباری خرید کتاب در سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به آدرس bon.tibf.ir)، نیازی به واریز وجه نیست! لازم به بیان است شماره تلفن همراه فرد متقاضی ثبت نام، الزاما بایستی متعلق به کد ملی درج شده باشد.

سقف یارانه ی اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان مبلغ ۳۵۰ هزار تومان است که از این مبلغ، ۲۰۰ هزار تومان آورده ی دانشجویان است و ۱۵۰ هزار تومان نیز سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران. سقف یارانه ی اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی نیز مبلغ ۶۰۰ هزار تومان است که از این مبلغ، ۳۰۰ هزار تومان آورده ی عضو هیئت علمی و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان نیز سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

در انتها لازم به بیان است با توجه به محدودیت بودجه ی اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام نموده اند.

 

پشتیبانی : ۰۲۱۹۱۰۰۹۸۹۸

(ساعت پاسخگویی: ۹ الی ۱۸)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *