احداث هتل پاپیولس به عنوان اولین هتل کربن مثبت آمریکا آغاز شد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : هم‌زمان با آغاز فرآیند ساخت و ساز هتل پاپیولس واقع در شهر دنور (به عنوان پرجمعیت‌ ترین شهر ایالت کلرادو در ایالات متحده آمریکا)، کمپانی Urban Villages به تازگی اعلام کرده است این پروژه، اولین هتل کربن مثبت (Carbon-Positive) در ایالات متحده آمریکا خواهد بود! مفهوم کربن مثبت به این معنی است که یک پروژه علاوه بر خودداری از افزودن به تولید گازهای گلخانه‌ ای در جو زمین (یا به عبارتی صفر خالص و به این معنی که مقدار کربنی که تولید می‌ شود با مقدار کربنی که به هر طریقی جذب می‌ شود، برابر باشد و به این ترتیب مقدار انتشار کربن به صفر برسد)، با انجام برخی فعالیت ها به حذف دی اکسید کربن اضافی موجود در جو زمین نیز بپردازد! اتفاقی که به عنوان یک مزیت زیست محیطی ارزشمند شناخته می شود!

هتل پاپیولس ؛ اولین هتل کربن مثبت آمریکا

هتل پاپیولس که توسط استودیو گنگ (Studio Gang ؛ مستقر در شیکاگو) طراحی شده است، کانسپتی برگرفته از درخت آسپن (توس) دارا است! نمای سفید رنگ این هتل و پنجره های نقش بسته بر روی آن، شباهت بسیار زیادی به الگوهای به شکل چشم بر روی تنه ی درخت آسپن (توس) دارد (شبیه به لکه های تیره رنگ بر روی تنه درخت آسپن)! بد نیست بدانید درخت توس، درختی بلند قامت و بی بار است که ثمردهی ندارد و فقط برای آراستن فضای عمومی و استفاده از شاخ و برگ و چوب آن کاربرد دارد…

براساس اعلام توسعه کنندگان این پروژه در هر مرحله از روند ساخت و ساز، تمهیداتی برای کاهش میزان کربن تولیدی در نظر گرفته شده است! از جمله این تمهیدات می توان به بهره گیری از مخلوط بتن کم کربن، استفاده از مواد و مصالح با امکان بازیافت بالا و همچنین به حداقل رساندن ضایعات و مصالح اشاره کرد!

جان بورگ (Jon Buerge)، مدیر ارشد توسعه کمپانی Urban Villages در مصاحبه ای پیرامون این پروژه چنین می گوید:

“پیش از آغاز فرآیند ساخت و ساز هتل پوپولوس، ردپای کربن را در هر مرحله (و همچنین استخراج، تولید، حمل و نقل و ساخت هر عنصر از ساختمان) محاسبه کردیم…”

اما نکته ی جالب توجه پیرامون این پروژه، تضمین کاشت بیش از ۷۰۰ هزار اصله درخت توسط مالکان و سهامداران هتل پوپولوس می باشد! این تضمین دلیلی ندارد جز جبران اندک میزان کربن تولید شده توسط پروژه در زمان بقای خود…

پروژه ی هتل ۱۳ طبقه ی پاپیولس متشکل از ۲۶۵ اتاق مهمان که بر روی سایتی مثلثی شکل بنا شده است، برای توجه هر چه بیشتر به معماری پایدار و عملکرد محیطی بالا، از پنجره ها و بازشوهایی (گاه به ارتفاع ۹٫۱ متر) خودسایه انداز، عایق و همچنین هادی آب باران برای استفاده توسط پروژه، بهره می برد! گرانت مک کارگو (Grant McCargo) مدیر اجرایی کمپانی Urban Villages می گوید:

“ما می‌ دانستیم که برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر پروژه هتل پاپیولس و موفقیت آن به عنوان اولین هتل کربن مثبت ایالات متحده آمریکا، بایستی از نظر بصری نیز برای مهمانان خود جذاب باشیم!”

در انتها لازم به بیان است براساس برنامه ریزی های انجام یافته این هتل در سال ۲۰۲۳ میلادی افتتاح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *