هواپیمایی قطر از متاورس خود رونمایـــی کرد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : هواپیمایی قطر (شرکت هواپیمایی حامل پرچم قطر) که در سال ۱۹۹۳ میلادی راه‌ اندازی شده است و در حال حاضر نیز به عنوان یکی از ۱۰ شرکت برتر هوایی جهان شناخته می شود، روزانه به بیش از ۱۵۰ مقصد در آفریقا، آسیای میانه، خاور دور، آسیای جنوبی، اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و همچنین اقیانوسیه پـرواز مستقیم دارد!

بیست و دوم آپریل سال ۲۰۲۲ میلادی بود که هواپیمایی قطر به فراجهـان قدم گذاشت و از متاورس خود رونمایی کرد!

QVerse ؛ متاورس هواپیمایی قطر

درباره نامگذاری این متاورس جالب است بدانید هواپیمایی قطر از تاکتیک سابق خود برای این نامگذاری استفاده کرده است! بدین صورت که هواپیمایی قطـــــــــر با افزودن حرف Q به ابتدای کلمه ی موردنظر خود نشان می دهد که این محصول، منحصر به خود است! برای مثال می توان به کابین ‌های Qsuites اشاره کرد؛ صندلی ‌های Qsuites کاملا مسطح می ‌شوند و با جداکننده‌ های کابین، می ‌توان آن را از راهرو جدا کرد و به یک اتاق خصوصی تبدیل کرد…

هواپیمایی قطر

متاورس هواپیمایی قطر که هنوز در مراحل ابتدایی خود بسر می برد، تلاشی است ارزشمند از سوی این شرکت هواپیمایی برای ارائه ی یک تجربه ی واقعیت مجازی به علاقه مندان! در این مرحله از این فراجهان، علاقه مندان می توانند در کابین مجازی هواپیمای آمریکایی بوئینــگ ۷۷۷ (به عنوان یک هواپیمای پهن پیکر مسافربری دوموتوره) حضور داشته باشند.

جالب است بدانید در این تجربه ی واقعیت مجازی، حتی می توان از ارائه ی خدمت توسط خدمه ی پرواز مجازی نیز بهره مند شد! در این پرواز مجازی، مهمانداری به نام “سمــا” (در قالب یک MetaHuman) همراه شما خواهد بود و به سوالات شما پاسخ خواهد داد…

لازم به بیان است هواپیمایی قطر یکی از سختگیرترین شرکت ‌های هوایی در استخدام مهمانداران موردنیاز خود است! این شرکت به مدت هفت سال متوالی در خاورمیانه و از سال ۲۰۰۹ میلادی تا هم ‌اکنون، توسط موسسه Skytrax برنده بهترین خدمه در دنیا شده است!

اکبر الباکر ، مدیر عامل اجرایی هواپیمایی قطر

اکبر الباکر ، مدیر عامل اجرایی شرکت قطر ایرویز درباره متاورس این شرکت هواپیمایی می گوید:

“فراجهـــــان، مرزهای دنیای فیزیکی را به چالش کشیده است! و استقبال از فناوری های نوینی که به علاقه مندان، امکان تجربه ی سفرهای متفاوت را می بخشد، هیجان انگیز است! ما به عنوان اولین ایرلاینی که خدمه ی پرواز در قالب MetaHuman را معرفی کرده ایم، اشتیاقی وصف ناپذیر برای ارائه ی نوآوری های جدید به مشتریانمـان داریم…”

برای تجربه ی متاورس هوایپمایی قطر تنها کافیست به آدرس رسمی qatarairways.com/Qverse مراجعه نمایید.

 

 

معمار | معمار محتوا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *