متاورس گامیوم : اولین متاورس اجتماعی غیرمتمرکز برپایه‌ی کسب درآمد به شیوه S2E

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : گامیوم (Gamium) یک شرکت فناوری وب ۳ و فعال در حوزه ی متاورس می باشد که ماموریت آن ایجاد اولین متاورس با هدف اتصال و در ارتباط بودن آواتارها و دارایی های افراد در متاورس های گوناگون با یکدیگر می باشد! براساس ادعای توسعه دهندگان این پلتفرم، گامیوم به شما این امکان را خواهد داد که یک هویت دیجیتال (Digital Identity) منحصر به فرد برای خود داشته باشید و از آن در هر برنامه web3 و یا Metaverse استفاده نمایید (ایجاد اولین جامعه به هم پیوسته که هر متاورس را در یک واحد ادغام می کند)! به بیان ساده تر گامیوم اولین متاورس اجتماعی غیرمتمرکز (First Decentralized Social Metaverse) است که همه متاورس ها را به یکدیگر متصل می کند (Gamium is the first Decentralized Social Metaverse that interconnects all Metaverses). گامیوم جهان های مجازی مختلف را با هم متحد می کند! تنها محدودیت، تخیل شما است…

متاورس گامیوم

براساس توضیحاتی که در وایت‌پیپر (معرفی‌نامه) پروژه ی گامیوم منتشر شده است، آواتارها در این پروژه فقط و فقط یک نمایش گرافیکی از یک فرد در دنیای دیجیتال نیستند! بلکه آواتارهای گامیوم یک هویت دیجیتال (ویژگی‌ های منحصربفرد هر کاربر در محیط اینترنت) منحصر به فرد خواهند بود که در قالب توکن های غیرقابل معاوضه یا همان NFT ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت… به باور توسعه دهندگان این متاورس، در آینده ی نزدیک، هویت دیجیتال افراد مهم تر از هویت فیزیکی آن ها خواهد بود.

آواتار – هویت دیجیتال منحصر به فرد

در وبسایت رسمی گامیوم اینچنین آمده است: “آواتارها خالقان متاورسِ گامیوم هستند.” گامیوم مدعی است مکانیسم های رمزگذاری را برای داده های مرتبط با آواتار هر فرد اعمال خواهد کرد؛ و این یعنی نهایت امنیت و حفظ حریم خصوصی افراد.

زمین های گامیومی

جنسیس (Genesis) به عنوان شهر اصلی و پایگاه مرکزی گامیوم شناخته می شود (طراحی شده توسط روبرتو بارگاس (Roberto Vargas) معمار و طراح)!

Genesis – Gamium

شهر جنسیس به عنوان شهر اصلی متاورس گامیوم

البته علاوه بر جنسیس، ده همسایه ی قابل سکونتِ مجازی دیگر نیز پیش بینی شده است. برای نمونه همسایگی Sat (که به عنوان محلی ایده آل برای استخراج ماده معدنیِ کمیاب و گران بهای Satite شناخته می شود) در مجموع از ۶ جزیره ی قابل سکونت مجازی با اسامی جزیره Mau (664 قطعه زمین)، جزیره Merea (1066 قطعه زمین)، جزیره Ona (1002 قطعه زمین)، جزیره Musa (365 قطعه زمین)، جزیره Hada (1343 قطعه زمین) و همچنین جزیره Sol (3047 قطعه زمین) و همچنین ۲۳ ناحیه تشکیل شده است.

شش جزیره ی قابل سکونت مجازی واقع در همسایگی Sat

هر قطعه زمین در متاورس گامیوم، یک توکن غیرقابل معاوضه ی منحصر به فرد می باشد (براساس استاندارد توکن ERC-721). در مجموع، ۶۵۵۳۶ قطعه زمین در ابعاد مختلف در متاورس گامیوم برای فروش وجود خواهد داشت. درباره ابعاد زمین ها لازم به بیان است:

Area #1 (LAND 1×1): 256 sqm

Area #2 (LAND 1×2): 512 sqm

Area #3 (LAND 1×3): 768 sqm

Area #4 (LAND 2×2): 1024 sqm

Area #6 (LAND 2×3): 1536 sqm

Area #9 (LAND 3×3): 2304 sqm

Area #15 (LAND 3×5): 3840 sqm

Area #25 (LAND 5×5): 6400 sqm

ابعاد قطعه زمین ها در متاورس گامیوم

همچنین درباره قیمت قطعه زمین ها در متاورس گامیوم نیز بایستی گفت قیمت ها از ۱ اتر (Ether) آغاز می شود و تا ۱۲۵ اتر (Ether) متغیر است!

 

اما شاید این سوال پیش آید که قطعه زمین ها در متاورس گامیوم چه نوع کارایی خواهند داشت؟

در پاسخ بایستی گفت صاحبان قطعه زمین ها می توانند قطعه زمین های خود را به شرکت ها یا افراد اجاره دهند و کسب درآمد نمایند! در قطعه زمین خود به تبلیغات مرتبط با برند خود یا حتی دیگر برندها بپردازند…! می توانند فروشگاه آنلاین خود را در قطعه زمین خود راه اندازی کنند…! به برگزاری جلسات کاری خود اقدام نمایند! و یا حتی میزبانی رویدادها و یا مهمانی های ویژه را در قبال دریافت هزینه عهده دار شوند…!

خرید زمین در گامیوم

پیرامون موضوع دارایی ها نیز لازم به بیان است دو نوع ساختمان در متاورس گامیوم وجود دارد؛ ساختمان‌ های شهر جنسیس (فقط در شهر جنسیس موجود است و امکان فروش آن ها وجود ندارد)! در این ساختمان ها می توان تجربیات شگفت انگیزی را کسب کرد؛ و ساختمان های مجازی (طراحی شده توسط هنرمندان و معماران برتر)

نُه ساختمان واقع در شهر جنسیس به قرار زیر است:

Oasis – Virtual Museum

Gamium World Center – Immersive finance

Verse Tower – Jobs of the metaverse

Inqbia – Augmented incubation

Gamium Tower – Office & Hospitality

Greek Center – Next Gen Education

Stadium – All kinds of events

Gamium Mall – The Metaverse Mall

The Dome – The Center of the Metaverse

 

توجه داشته باشید تنها شرط لازم برای استفاده از گامیوم، داشتن آواتار – هویت دیجیتال است. به بیان ساده تر شیوه ی کسب درآمد در این متاورس، S2E یا Socialize to Earn (یا معاشرت برای کسب درآمد) است. این سیستم اجتماعی نوآورانه به آواتارها اجازه می دهد تا از تعاملات اجتماعی در جهان کسب درآمد کنند! به عبارت دیگر، کاربران برای ایجاد تعاملات اجتماعی بین آواتارها، پاداش دریافت می کنند!

 

گامیوم در opensea.io

 

درباره اقتصاد متاورس گامیوم بیشتر بدانیم!

اما اقتصاد گامیوم توسط دو توکن حمایت می شود! توکن GMM که در قالب یک توکن حاکمیتی (Governance Token) و وسیله ی مبادله در متاورس گامیوم شناخته می شود (به تعداد ۵۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن)! بد نیست بدانید توکن‌ های حاکمیتی این قدرت را به دارندگان خود می‌ دهند تا در جهتی که آن پروژه حرکت می‌ کند، تاثیر بگذارند… دارندگان توکن حاکمیتی  GMM می‌ توانند بر تصمیمات مربوط به پروژه گامیوم مانند پیشنهاد یا تصمیم‌گیری درباره ویژگی‌ های جدید و حتی تغییر سیستم حاکمیت آن تاثیر بگذارند.

علاوه بر این، توکن MST نیز توکنی در قالب پاداش در قلب اقتصاد گامیوم می باشد!

 

در انتها لازم به بیان است چندی پیش مرحله ی اول فروش زمین در متاورس گامیوم آغاز شد! فروش ۷۴۸۷ قطعه زمین در همسایگی Sat (یا Sat Neighborhood) و واقع در جزیره Mau. پس از اتمام فروش قطعه زمین ها در این جزیره، نوبت به جزیره Merea خواهد رسید… انتظار می‌ رود بازی کامل این پلتفرم متاورسی در پایان سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه شود.

 

gamium.world

 

معمار | معمار محتوا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *