فراخوان جایزه تصویرسازی وبسایت آرک‌دیلی سال ۲۰۲۲ منتشر شد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : فرآیند تصویرسازی معماری در طول چند گذشته، بسیار موردتوجه قرار گرفته است و به بخش جدایی ناپذیری از فرآیند طراحی معماری تبدیل شده است! تصویرسازی معماری دیگر فقط برای ارائه یک پروژه به مشتری مورد استفاده قرار نمی گیرد؛ بلکه معماران و طراحان برای بیان خلاقیت ها و نوآوری ها خود در روند طراحی از تصویرسازی معماری بهره می گیرند… با استفاده از امکان تصویرسازی معماری، معماران و طراحان این فرصت را دارند تا پروژه های خود را برای مخاطبان قابل درک و فهم تر نمایند.

اما به تازگی فراخوان دومین دوره از جایزه تصویرسازی وبسایت آرک‌دیلی در همکاری با کمپانی اینسکیپ (Enscape) در سال ۲۰۲۲ منتشر شده است! در فراخوان این جایزه چنین آمده است:

” For us, visualizations have become a powerful tool that has helped us to think without limits about the design of our future cities, buildings, and structures. This is one of the reasons why we decided to launch this competition: to find the best talent from around the world and discover who is setting trends with their work and aesthetics, helping us to visualize the future of architecture.  “

لازم به بیان است در فراخوان این جایزه در سال ۲۰۲۲ میلادی اشاره شده است که هر شرکت کننده می تواند در طول دوره ی ارسال، به مدت ۱۴ روز از نسخه ی رایگان نرم افزار اینسکیپ استفاده نماید.

جایزه تصویرسازی وبسایت آرک‌دیلی سال ۲۰۲۲

این رقابت تصویرسازی در چهار گروه برگزار می شود: فضای داخلی (Interior)، خارجی (Exterior)، مفهومی (Conceptual) و رندر بدون وقفه (Real-Time Rendering) با استفاده از نرم افزار اینسکیپ.

لازم به بیان است شرکت در رقابت برای تمام افراد آزاد است. طرح های ارسال شده توسط رای عموم و سپس توسط هیئت داورانی متشکل از ویراستاران و متخصصان وبسایت آرک‌دیلی و همچنین کمپانی اینسکیپ از نظر خلاقیت و تکنیک ارزیابی خواهد شد.

الزامات شرکت در دومین دوره از جایزه تصویرسازی وبسایت آرک‌دیلی

  • آخرین فرصت ارسال آثار تا تاریخ ۲۹ آپریل سال ۲۰۲۲ می باشد،
  • آثار بایستی در قالب تصاویری با فرمت jpg ارسال شوند،
  • حداکثر امکان ارسال پنج (۵) اثر وجود دارد،
  • درج سالی که تصویرسازی در آن سال انجام شده است، الزامی است،
  • هزینه ی ارسال هر پروژه، ۲۰ دلار آمریکا می باشد،
  • و با شرکت در این رفابت به وبسایت آرک‌دیلی این اجازه را می دهید تا از تصویرسازی های شما را در وبسایت خود و یا دیگر وبسایت های مرتبط استفاده نماید.
برگزیده دوره اول جایزه تصویرسازی وبسایت آرک‌دیلی (سال ۲۰۲۱) در گروه فضای داخلی به انتخاب رای عموم
برگزیده دوره اول جایزه تصویرسازی وبسایت آرک‌دیلی (سال ۲۰۲۱) در گروه فضای خارجی به انتخاب هیئت داوران
برگزیده دوره اول جایزه تصویرسازی وبسایت آرک‌دیلی (سال ۲۰۲۱) در گروه مفهومی به انتخاب هیئت داوران

 

در انتها لازم به بیان است نرم افزار اینسکیپ (Enscape) یک موتور رندر قوی است که به عنوان پلاگین (افزونه) بر روی نرم‌ افزارهای سه‌ بعدی‌ سازی همچون نرم افزار آرشیکد (Archicad)، راینو (Rhino)، اسکچاپ (SketchUp)، رویت (Revit) و همچنین نرم افزار وکتوروورکس (Vectorworks) نصب می‌ شود! موتور رندر اینسکیپ سرعت بالایی دارد و تغییرات وارد شده در رندر را بصورت بدون وقفه (Real-Time Rendering) اعمال می نماید و رندرگیری را انجام می دهد. فناوری رندرگیری بدون وقفه یا Real Time اینسکیپ به شما این امکان را می‌ دهد تا بتوانید با سرعت بالایی رندرگیری کنید و تغییرات ایجاد شده در مدل خود را در همان زمان مشاهده کنید.

 

منبع:

archdaily.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *