کمپانی مهمان نوازی سیتیزن‌ام و طراحی اولین هتل در متاورس

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : کمپانی مهمان نوازی هلندی سیتیزن‌ام (CitizenM) در جدیدترین خبر اعلام کرده است که تصمیم دارد هتلی را در متاورس بسازد! این پروژه ی مجازی در دنیای The Sandbox ارائه خواهد شد؛ سندباکس یک دنیای مجازی است که بازیکنان در آن قادر به ساخت، تملک و کسب درآمد از تجربه ی بازی خود (قابلیت Play To Earn یا کسب درآمد در حین بازی) در بلاکچین اتریوم می باشند. بازی سندباکس دارای یک ارز دیجیتال اصلی به نام SAND و چندین توکن و دارایی درون بازی به نام LAND و ASSET است.

طراحی اولین هتل در متاورس توسط کمپانی سیتیزن‌ام

جالب است بدانید هدف از طراحی سندباکس، ایجاد تغییر در ساختار پلتفرم‌ های سنتی بازی است؛ چرا که در پلتفرم‌ های سنتی، توسعه‌ دهندگات صاحب همه چیز هستند و محتوای کاربر را کنترل می نمایند و چیزی فراتر از تجربه بازی به کاربران خود ارائه نمی‌ کنند… اما در بازی‌ های Play To Earn همچون سندباکس، کاربران صاحبان اصلی بازی هستند! و این اتفاق میسر نمی شود مگر با بهره گیری از NFT ها یا توکن های غیرقابل معاوضه.

سندباکس

براساس برنامه ریزی های انجام یافته توسط سیتیزن‌ام، این پروژه در طی هفته های آینده و با در اختیار گرفتن یک زمین مجازی (LAND و در قالب یک توکن غیرقابل معاوضه) در سندباکس آغاز خواهد شد… توسعه دهندگان این پروژه تصمیم دارند هتلی را ارائه نمایند که آواتارها بتوانند در آنجا کار کنند، بخوابند و بازی کنند…!

اما نکته ی جالب توجه پیرامون پروژه ی اولین هتل متاورسی، نحوه ی تامین هزینه های ساخت توسط کمپانی سیتیزن‌ام می باشد! این کمپانی تصمیم دارد با عرضه ی ۲۰۰۰ NFT یا توکن غیرقابل معاوضه، هزینه های این پروژه را فراهم نماید… لازم به بیان است بهره مندی از این توکن ها در دنیای واقعی، پاداش هایی همچون تخفیف در اقامت و یا نوشیدنی رایگان را در هتل های غیرمجازی این کمپانی دارا می باشند!

درباره نحوه عرضه این ۲۰۰۰ توکن غیرقابل معاوضه نیز بایستی اشاره کرد که همه ی آن ها در یک قیمت مشخص به فروش خواهند رسید! اما خریداران به صورت کاملا تصادقی، یکی از سه سطح معین شده از سوی سیتیزن‌ام را به خود اختصاص می دهند؛ این سه سطح عبارت است از شهروند عادی (۱۵۰۰ نفر)، شهروند ویژه (۴۵۰ نفر) و شهروند افسانه ای (۵۰ نفر). براساس اعلام سیتیزن‌ام، سطوح بالاتر از پاداش های بهتری نیز برخوردار خواهند بود؛ علاوه بر این، کمیاب بودن آنها پتانسیلی است برای رشد ارزش و قیمت آن ها!

رابین چادا (Robin Chadha)، مدیر ارشد بازاریابی کمپانی توسعه دهنده و سرمایه گذاری هتل و اقامتگاه سیتیزن‌ام درباره این پروژه می گوید:

“ما بسیار هیجان زده ایم! چرا که به عنوان اولین شرکت مهمان نوازی در متاورس حضور خواهیم داشت… سیتیزن‌ام به عنوان برندی شناخته می شود که همیشه مرزها را جابجا کرده است و مدل‌ های مهمان نوازی سنتی را به چالش کشیده است، سرمایه‌ گذاری جدید ما در سندباکس نه تنها با استراتژی برند ما هماهنگ است، بلکه با تعهدی که به جامعه مهمانانمان هم در فضای آنلاین و هم در دنیای واقعی داریم، مطابقت دارد.”

رابین چادا (Robin Chadha)

 

طراحی و راه اندازی اولین هتل در متاورس، هدف نهایی سیتیزن‌ام نیست!

مدیر ارشد بازاریابی کمپانی سیتیزن‌ام در تکمیل صحبت های خود پیرامون طراحی هتل در متاورس توسط این کمپانی هلندی می گوید:

“ما پس از راه اندازی فضای اقامتی خود، تصمیم داریم به همکاری با هنرمندان نوظهوری بپردازیم که در عرصه ی NFT ها فعالیت دارند… ما آثار آن ها را برای نمایش بر دیوارهای اولین هتل متاورسی نصب خواهیم کرد! و مهمانانمان می توانند آن ها را خریداری نمایند… سود حاصل از این ابتکار در قالب یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAO (مخفف Decentralized Autonomous Organization) به سمت طراحی و ساخت یک هتل فیزیکی و واقعی پیش خواهد رفت! افرادی که NFT ها را خریداری نموده اند، می توانند پیرامون انتخاب مکان احداث این هتل در دنیای واقعی رای دهند!”

در توضیح سازمان مستقل غیرمتمرکز بد نیست بدانید DAO یک نهاد با محوریت مردم است که همچون بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، هیچ هسته مرکزی مدیریتی ندارد! این سازمان‌ ها به‌ صورت کاملا خودمختار و شفاف می باشند. این سازمان‌ ها توسط اعضای آن اداره می‌ شوند و هیچ نهاد مرکزی بر روی آنها مدیریت نمی‌ کند؛ دلیل این موضوع هم این است که تمام قوانین، توسط کدها نوشته شده‌ اند و به‌ طور اتوماتیک اجرا می‌ شوند (همچون ارزهای رمزنگاری شده‌ همچون بیت کوین و اتریوم! چرا که آن ها نیز توسط بانک‌ های مرکزی یا دولت‌ ها اداره نمی‌ شوند و کنترل و مدیریت آنها به‌ عهده جامعه یا کامیونیتی آن ها می باشد).

کمپانی مهمان نوازی سیتیزن‌ام (CitizenM)

سیتیزن‌ام با شعار “a new breed of hotel” که در سال ۲۰۰۵ میلادی تاسیس شده است، اولین هتل خود را در فرودگاه اسخیپول آمستردام در سال ۲۰۰۸ میلادی افتتاح کرد! سال ۲۰۰۹ میلادی بود که دومین هتل خود را در شهر آمستردام راه اندازی نمود. اولین هتل خارج از کشور هلند این کمپانی در سال ۲۰۱۰ میلادی و در گلاسکو به عنوان بزرگ‌ ترین شهر اسکاتلند و چهارمین شهر پرجمعیت در بریتانیا افتتاح شد. این کمپانی پس از آن و در سال ۲۰۱۲ میلادی، هتل دیگری را در لندن و در سال ۲۰۱۳ میلادی نیز هتلی را در شهر روتردام راه اندازی نمود.

 

بیشتر بخوانید:

چرا فراجهان برای معماران مهم است؟ معماران در متاورس چه کارهایی می‌توانند انجام دهند؟

چرا استقبال جهانی پیرامون خرید زمین در متاورس روزبه‌روز در حال افزایش است؟

 

معمار | معمار محتوا

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *