گروه بیارکه اینگلس و طراحی ساختمان اداری رسانه VICE در دیسنترالند

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : استودیوی محتوای خلاق VICE Media Virtue International در همکاری با گروه معماری بیارکه اینگلس به تازگی از دفتر کار مجازی و همچنین ساختمان اداری خود در دیسنترالند رونمایی کرده است! این استودیوی خلاقیت، هدف خود را از راه اندازی دفتر کار مجازی، کمک به برندها برای نوآوری های هر چه بیشتر در پلتفرم ها و فناوری های جدید بیان کرده است. این استودیوی خلاقیت سابقه همکاری با برندهایی همچون سامسونگ، گوگل، تویوتا، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی بَنک آو اَمِریکا (Bank of America) و همچنین برند پوشاک لیوایز (لیوای اشتراوس اند کو) و شرکت صنایع غذایی بریتانیایی-هلندی یونیلیور (Unilever) را در کارنامه دارد. لازم به یادآوری است استودیوی محتوای خلاق VICE Media Virtue International در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی، اولین NFT برند کوکاکولا را عرضه کرد!

Vice Media Group Unveils Metaverse HQ

اما مورتن گروباک (Morten Grubak)، مدیر اجرایی خلاقیت استودیوی محتوای خلاق VICE Media Virtue International (وابسته به رسانه کانادایی-آمریکایی Vice شامل مجله چاپی، وبسایت، واحد خبری زنده، شرکت تولید فیلم و لیبل ضبط و پخش موسیقی‌ با تمرکز بر سبک زندگی، هنر، اخبار و سیاست) در این باره چنین می گوید:

“فرصت های خلاقانه در فراجهان (متاورس) بسیار متعدد و هیجان‌ انگیز است! ما در حال حاضر به برندها کمک می کنیم تا در این فضای جدید اقدامات نوآورانه ای را به انجام رسانند؛ پس منطقی است که خودمان نیز در آنجا دفتر کاری داشته باشیم!”

لازم به بیان است ساختمان اداری استودیوی محتوای خلاق VICE Media Virtue International در دیسنترالند توسط معماران دانمارکی بیگ (گروه بیارکه اینگلس یا Bjarke Ingels Group) طراحی شده است! گروه معماری بیگ، یک گروه معماری بین الملی است که در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط بیارکه اینگلس در شهر کوپنهاگ دانمارک به وجود آمده است.

در انتها درباره بازی دیسنترالند (دنیایی غیرمتمرکز و مجازی مبتنی بر بلاکچین اتریوم) بد نیست بدانید این پروژه ترکیب ایده آلی است از بلاکچین و توکن‌ های NFT! در بازی دیسنترالند می‌ توان به خرید و فروش املاک و مستغلات پرداخت؛ بدین صورت که در بستر بازی، تعدادی قطعه زمین گنجانده شده است که با استفاده از توکن بومی پروژه یعنی توکن لند (LAND) شناسنامه دار شده است. برای خرید و فروش این زمین‌ ها بایستی از طریق ارز دیجیتال بازی دیسنترالند یعنی مانا (MANA) اقدام به خرید توکن لند کرد! توکن‌ های لند (LAND) از نوع NFT یا توکن های غیرقابل معاوضه (غیر مثلی) می باشند؛ بنابراین مالکیت فردی در فضای این بازی به واسطه توکن‌ ها تثبیت می‌ شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *