یان بولن : ایلان ماسک بزرگ ترین معمار زمان ماست!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : یان بولن (Jan Boelen)، کیریتور بلژیکی در حوزه طراحی، معماری و هنر معاصر (کیوریتور دوسالانه طراحی استانبول ۲۰۱۸ و همچنین کیوریتور غرفه کشور لیتوانی در دوسالانه معماری ونیز ۲۰۲۱) و رئیس دانشکده طراحی دانشگاه هنر و طراحی کارلسروهه (HfG) آلمان بر این باور است که ایلان ماسک (Elon Musk) ،کارآفرین ، سرمایه‌ دارو بنیان‌ گذار تسلا موتورز، اسپیس‌اکس و… بزرگ ترین معمار زنده جهان می باشد!

یان بولن (Jan Boelen)

یان بولن (Jan Boelen) بر این باور است که ایلان ماسک به عنوان یک کارآفرین خلاق و ثروتمند و با تفکر جاه طلبانه ی خود، بیش از هر فرد دیگری در حال شکل دادن به جهان است! یان بولن می گوید: ایلان مفهوم معماری را گسترش داده است. او زیرساخت های عظیمی را در پیرامون ما گسترش داده است و از تخیل خود برای توسعه پروژه هایی که هیچ کس دیگری حتی نمی تواند آنها را تصور کند، استفاده می نماید! او در سرتاسر نقاط جهان سیستم ترابری تندروی هایپرلوپ را اجرایی خواهد کرد؛ ابتکاری فراتر از دیوار چین! او در تلاش است تا مریخ را زیر تسلط خود درآورد! ساخت شهرک مسکونی بر روی سیاره سرخ از جمله اهداف وی به شمار می آید.

واضح است که بحران اقتصاد ، بحران سیاست ، بحران همه گیری بیماری های گوناگون و البته بحران های زیست محیطی ، جهان ما را تهدید می کند؛ بنابراین ما به وجود چنین افرادی با طرز تفکر خیالی خود پیرامون آنچه که در جهان می گذرد ، نیاز داریم تا ما را از این بحران ها خارج کنند. “

از جمله پروژه های عظیم ایلان ماسک (Elon Musk) می توان به شرکت تولیدکننده خودروهای برقی و و قطعات موردنیاز ترن‌ های برقی تسلا، کارخانه تولید باتری‌ های لیتیوم یون برای استفاده در خودروهای ساخت شرکت تسلا موتورز گیگافکتوری، شرکت فناوری‌ های اکتشاف فضایی (اسپیس‌ اکس)، سیستم حمل و نقل با سرعت بالای هایپرلوپ و شرکت خدمات زیربنایی و ساخت تونل بُرینگ اشاره کرد.

لازم به بیان چندی پیش بنیاد ایلان ماسک (Elon Musk) از جایزه صد میلیون دلاری خود مبتنی بر توسعه فناوری هایی برای بررسی تغییرات آب و هوایی با هدف حذف دی اکسید کربن از جو زمین رونمایی کرد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *