اقامتگاه مسکونی Somany ؛ نمادی شگفت انگیز برای معماری مدرن در قلب هند

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : اقامتگاه مسکونی Somany در سال ۲۰۲۰ میلادی و توسط شرکت معماری و طراحی داخلی آتری و همکاران (Atrey & Associates) مستقر در هند، در یکی از محلات پر رفت و آمد شهر دهلی نو (New Delhi)، پایتخت کشور هند (India) طراحی و اجرا شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با جزئیات طراحی اقامتگاه مسکونی Somany بیشتر آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید!

اقامتگاه مسکونی Somany

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مالک این اقامتگاه مسکونی، یکی از مشهورترین طراحان لباس هند است! او از معماران این خانه، دو تقاضای بزرگ داشت؛ درخواست نخست وی طراحی خانه ای با پنجره های بزرگ بود! دوم هم اینکه انتظار داشت حریم خصوصی زندگی وی به بهترین شکل ممکن حفظ گردد. اینگونه بود که اقامتگاه مسکونی Somany متولد شد! بگذارید صادقانه با شما سخن بگوییم؛ این خانه را می توان به عنوان یکی از شگفتی های معماری سبک مدرن در کشور هند معرفی کرد. ساختار Somany به طرز خیره کننده ای، محکم و جسورانه طراحی شده است. می توان ادعا کرد که جزئیات این طرح شگفت انگیز، چه در زیر نور خورشید و چه در پناه تابش مهتاب، از نظرها پنهان نخواهد ماند!

طبقه ی همکف خانه از دو بخش تشکیل شده است. در این طبقه، هم شاهد شکل گیری فضاهای رسمی هستیم، و هم فضاهای غیررسمی و خانوادگی تر جای گرفته اند. از سوی دیگر، دیوارهای اصلی خانه با کمک سنگ پوشانده شده اند. به این ترتیب، می توان گفت که طبیعت، به سادگی هر چه تمام در فضای زندگی این خانواده ادغام گشته است! این ترکیب هوشمندانه، تاثیرات روان شناختی جالبی بر ساکنین خانه خواهد داشت. علاوه بر این، به بازتعریف مفاهیمی همچون فضاهای داخلی و خارجی، یا زندگی مشترک و خصوصی کمک شایانی کرده است.

طبقه ی اول پروژه Somany، یک اتاق خواب و یک اتاق مهمان را در بر می گیرد؛ به علاوه، یک سالن خصوصی نیز در این طبقه به چشم می خورد. این سالن، به سادگی هر چه تمام، شما را به طبقه ی دوم این عمارت هدایت خواهد کرد! البته بد نیست که بدانید اتاق مهمان این خانه، از جذاب ترین عناصر آن به شمار می آید؛ این اتاق هم از نظر ظاهری، آراسته و شیک است و هم آرامش دلپذیری برای ساکنین خود فراهم می آورد. در واقع، می توان اتاق مهمان را پناهگاهی امن برای فرار از سنگینی بار زندگی در عصر حاضر دانست.

اقامتگاه مسکونی Somany سرشار از نکات ریز و جزئیات خیره کننده است. به عنوان آخرین اشاره بگذارید به یکی دیگر از متریال های پرتکرار استفاده شده در این عمارت منحصر به فرد اشاره کنیم. در این خانه، دوشادوش سنگ، از متریال چوب نیز استفاده شده است! به شما اطمینان می دهیم که این تمهید خلاقانه، جذابیت بی نظیری به کار معماران آتری و همکاران بخشیده است.

 

Somany’s Residence

New Delhi, India

Architect: Atrey & Associates

Lead Architect: Arun Sharma

Client: Usha Somany

Year: 2019-2020

Built area: 610 m²

Site area: 156 m²

Structural engineer: Kishore Khattar

Lighting: FLOS, DELTA

Photographs: Bharat Aggarwal

Somany’s Residence

منبع:

amazingarchitecture.com

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *