اعطای نشان درجه یک هنری به سیمون آیوازیان معمار، عکاس و نوازنده گیتار کلاسیک و فلامنکو

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : دوم خرداد ماه سال ۱۴۰۰ شمسی، در حاشیه برگزاری نخستین جلسه شورای نظارت بر آموزشگاه‌ های آزاد در سال جدید، نشان درجه یک هنری به سیمون آیوازیان معمار، عکاس و نوازنده گیتار کلاسیک و فلامنکو اعطا شد! اما درباره سیمون آیوازیان بد نیست بدانید وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ی معماری از دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۱ شمسی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ی بررسی تمدن‌ های اسلامی از دانشگاه سوربون ۴ پاریس (یا پاریس-سوربن، یکی از شعب سیزده‌ گانه دانشگاه پاریس) در سال ۱۳۶۴ شمسی و فارغ التحصیل دکترای تخصصی هنر و معماری و باستان شناسی از دانشگاه سوربون ۱ پاریس (یا پانتئون-سوربن، یکی از شعب سیزده‌ گانه دانشگاه پاریس) در سال ۱۳۵۹ شمسی می باشد.

سیمون آیوازیان

سیمون آیوازیان از سال ۱۳۵۵ شمسی تاکنون به تدریس رشته معماری در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران پرداخته است (عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین). همچنین وی سابقه تدریس رشته موسیقی در دانشگاه‌ های تهران و هنر، هنرستان عالی موسیقی از ۱۳۵۶ شمسی، رشته عکاسی معماری در دانشگاه تهران از سال ۱۳۷۲ شمسی و همچنین تدریس رشته عکاسی در دانشگاه الزهرا در سال های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴ شمسی را در کارنامه دارد.

همچنین از جمله کتاب های وی در حوزه معماری می توان به ترجمه نگاهی به مبانی معماری (از فرم تا مکان) به قلم پی یر فون مایس (منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۰ شمسی) و تالیف کتاب خلوت و رنگ‌ـآب (منتشر شده توسط کتاب سرای نیک در سال ۱۳۸۵ شمسی) اشاره کرد.

وی در حوزه موسیقی نیز فعالیت های باارزشی از خود بر جای نهاده است. سیمون آیوازیان در بسیاری از جشنواره‌ ها و مسابقات نوازندگی گیتار کلاسیک و فلامنکو شرکت داشته است و بارها به عنوان سخنران در جشنواره‌ ها و همایش‌ ها حضور پیدا کرده‌ است. همچنین از وی در مراسم‌ هایی تجلیل به عمل آمده‌ است؛ از آن جمله می‌ توان به جشنواره‌ های فجر، جوان، مسابقات گیتار کلاسیک و فلامنکو ایران، همایش سراسری فلامنکو ایران و جشنواره گیتار نوازان اصفهان اشاره کرد. سیمون آیوازیان در بیست و یکمین جشنواره بین‌ المللی موسیقی فجر در سال ۱۳۸۴ شمسی مورد تقدیر قرار گرفت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *