خانه Brick Screen ؛ منشوری آجری برای انعکاس معماری هند

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : آیا شما نیز با این موضوع موافقید که یک خانه بایستی منعکس کننده ی سلیقه و شخصیت مالک خود باشد؟ به احتمال بسیار زیاد نظرتان مثبت خواهد بود! اما ما تصمیم داریم در خلال این مطلب، معیار دیگری را نیز به مجموعه ی معیارهای لازم برای طراحی یک واحد مسکونی بیافزاییم. خانه، بایستی بتواند توانایی های طراحان معمار را در ساخت فضایی متناسب با نیازهای ساکنین خود به نمایش بگذارد. بر همین اساس تصمیم داریم شما را با پروژه ی طراحی و ساخت خانه Brick Screen آشنا کنیم. این خانه، ۵۹۷ متر مربع مساحت دارد و حاصل هنرمندی و خلاقیت تیم معماران استودیوی طراحی MS می باشد! در ادامه ی مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی‌ های خانه Brick Screen آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید!

خانه Brick Screen

پیش از هر چیز، بهتر است اشاره کنیم که پروژه ی Brick Screen در یکی از شهرهای کشور هندوستان (India) به نام وادودارا (Vadodara) واقع شده است. معماران هندی MS اولویت طراحی را به رفع تمامی نیازهای ساکنین خانه اختصاص دادند؛ اما در این بین، انعکاس زیبایی های کشور هندوستان و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی شهر نیز از چشمشان دور نماند!

تمرکز اصلی تیم معماران، بر کشاندن نور طبیعی به گوشه و کنار این واحد مسکونی بود. آن ها درست در مقابل طبقه ی همکف خانه ی Brick Screen یک حیاط کوچک و زیبا را جانمایی کردند. به این ترتیب، فضای گُذاری برای طبقه ی همکف پروژه فراهم شد. این فضای گُذار کاربردهای زیادی دارد؛ از یک سو، در تمام ساعات روز، لبریز از نور خورشید است. از سوی دیگر، احساس سبکی و روشنی را به طبقه ی همکف خانه انتقال می دهد.

خانه Brick Screen

در جریان ساخت خانه Brick Screen از متریال متنوعی استفاده شده است! از سنگ های کوتا (Kota Stone) تا کاشی های ترازو (terrazzo tile) و حتی متریال چوب! شاید برایتان جالب باشد که بدانید سنگ های کوتا در ساخت بسیاری از عناصر داخلی این خانه نیز نقش دارند. به عنوان مثال، قاب آیینه های کوچک و بزرگی که بر دیوارهای پروژه ی Brick Screen خودنمایی می کنند، از جنس سنگ کوتا می باشند. علاوه بر این بایستی به این موضوع نیز اشاره کنیم که مهم ترین وظیفه ی کفپوش های ترازو، ایجاد تمایز در بین مناطق مختلف خانه است!

پلان طبقه همکف
پلان طبقه اول
مقطع A-A
مقطع B-B
نما یک
نما دو

 

Brick Screen House

Vadodara, India

Architects: MS DESIGN STUDIO

Architect In Charge:Manav Patel, Shivangi Patel

Interior Designer :Ekta Kamdar, Deepika Khatri

Area: ۵۰۹۷ m²

Year: ۲۰۱۹

Photographs: Umang Shah

 

منبع:

archdaily.com

 

نادیا کریمی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *