معماران سو فوجیموتو و طراحی پروژه برج مشعل در شهر توکیو

معماران سو فوجیموتو و طراحی پروژه برج مشعل در شهر توکیو

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : به تازگی معماران سو فوجیموتو (Sou Fujimoto) از طرح خود برای بلندترین آسمان خراش شهر توکیو (Tokyo)، پایتخت کشور ژاپن (Japan)، رونمایی کردند! از میان مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی این برج ۳۹۰ متری می توان به یک پلازای عمومی عظیم و سکوی بازدیدی اشاره کرد که درست همانند یک تاج، بر فراز ساختمان قرار خواهد گرفت. در ادامه‌ ی مطلب، شما را با دیگر خصوصیات مهم پروژه ی Torch Tower، این آسمان خراش جذاب و دیدنی، آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید!

معماران Sou Fujimoto تاجی برای بلندترین آسمان خراش ژاپن طراحی می کنند
همکاری معماران سو فوجیموتو و Mitsubishi Jisho Sekkei در طراحی تاج برج مشعل در شهر توکیو
معماران سو فوجیموتو و طراحی پروژه برج مشعل در شهر توکیو
یک پلازای عمومیِ عظیم و یک سکوی بازدید در برج مشعل

پروژه ی Torch Tower بخشی از طرح گسترده‌ ای به نام مشعل توکیو (Tokyo Torch) می باشد. توسعه دهندگان این طرح امیدوارند که بتوانند شهر توکیو (Tokyo) را به شهری روشن و انرژی بخش در کشور ژاپن (Japan) تبدیل نمایند. در حقیقت، این آسمان خراش نخستین بنا از مجموعه ی بزرگ مشعل توکیو (Tokyo Torch) می باشد. طبق برنامه ‌ریزی های انجام یافته، این طرح در سال ۲۰۲۸ میلادی تکمیل خواهد شد. بد نیست بدانید تصمیم بر این است که برجی دیگر به نام Tokiwabashi نیز به پروژه ی Torch Tower بپیوندد.

آنچنان که از شواهد بر می آید، پروژه Torch Tower یک برج ۶۳ طبقه است؛ البته چهار طبقه نیز در زیر زمین جای خواهد گرفت. در تصاویری که توسط کمپانی Sou Fujimoto منتشر شده است، پلازای این برج در قامت یک فضای نیمه بازِ بسیار بزرگ و به شکل یک تپه‌ ی ناهموار به تصویر درآمده است!

به گفته ی سو فوجیموتو هدف از خلق چنین فضایی، به چالش کشیدن انتخاب های رایج برای جانمایی میدان عمومی یک آسمان خراش بوده است. سو فوجیموتو در یک پست اینستاگرامی، اثر خود را «گونه شناسی جدیدی از ساختمان های بلند مرتبه» نامید.

معماران سو فوجیموتو و طراحی پروژه برج مشعل در شهر توکیو
پروژه برج مشعل

متاسفانه تا این لحظه جزئیات زیادی در مورد پروژه Torch Tower فاش نشده است! اما با توجه به پیوندهای مستقیمی که برج با متروی شهر توکیو (Tokyo) دارد، انتظار می‌ رود که شامل چند دفتر کار، هتل و تعدادی واحد تجاری نیز باشد.

در پایان، بد نیست که به پیشینه ی شرکت معماری Sou Fujimoto نیز اشاره ای داشته باشیم. این شرکت توسط معمار جوان ژاپنی Sou Fujimoto در سال ۲۰۰۰ میلادی تاسیس شده است. نکته‌ ی جالب اینکه، این کمپانی علاوه بر شهر توکیو، در پاریس (Paris) نیز دفتر فعالی دارد. از بین مشهورترین پروژه های این شرکت معماری بین‌ المللی می توان به پروژه ی خانه ی موسیقی مجارستان (Hungary) اشاره کرد؛ پروژه ای که در پایتخت این کشور، یعنی بوداپست (Budapest)، در حال تکمیل می باشد.

 

منبع:

dezeen.com

 

نادیا کریمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *