مصائب یک پروژه: منظرگاه Vessel به صورت موقت تعطیل شد!

مصائب یک پروژه: منظرگاه Vessel به صورت موقت تعطیل شد!

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : منظرگاه ۱۶ طبقه Vessel پس از ماجرای خودکشی یک مرد به طور موقت بسته شد! این فرد با پریدن از این پلکان مرتفع، دست به خودکشی زده بود. به گزارش نیویورک تایمز، جوانی ۲۱ ساله به نام فرانکلین واشنگتن روز دوشنبه ۱۱ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی با پریدن از این پلکان مرتفع، دست به خودکشی زد! این سومین مرگ ناشی از خودکشی از زمان افتتاح این پروژه ی ۴۶ متری در سال ۲۰۱۹ میلادی است.

سخنگوی استودیوی معماری انگلیسی Heathewich در این باره می گوید: ” استودیوی هدرویک از شنیدن خبر فاجعه آمیز اخیر، بسیار متاثر و ناراحت است! به همین سبب، منظرگاه Vessel در حال حاضر بسته می باشد. “

اما پس از این ماجرا، شرکت های همکار و توسعه دهنده در این پروژه به مشورت با روانپزشکان و متخصصان امور اجتماعی پیرامون جلوگیری از تکرار دوباره ی این فاجعه پرداختند! سه مرگ در طول دو سال. اولین خودکشی با پریدن از روی این سازه در فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی و پیش از افتتاح رسمی این پروژه اتفاق افتاده بود. خودکشی دوم نیز در ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی حادث شد. البته لازم به بیان است پیش از افتتاح رسمی این منظرگاه، انتقادات و نگرانی هایی پیرامون نبود موانع حفاظتی و بازدارنده در این سازه مطرح شده بود! حتی Audrey Wachs از روزنامه نگاران حوزه معماری در سال ۲۰۱۶ میلادی و پیش از تکمیل پروژه ی منظرگاه Vessel و در واکنش به نبود الزامات سازه ای بازدارنده، چنین هشداری را مطرح کرده بود:

” وقتی بلند بسازید، مردم می پرند! “

 

مصائب یک پروژه: منظرگاه Vessel به صورت موقت تعطیل شد!
منظرگاه Vessel

مصائب یک پروژه: منظرگاه Vessel به صورت موقت تعطیل شد!

منظرگاه Vessel که توسط استودیوی معماری Heathewich در منطقه ی منتهن شهر نیویورک با بودجه ای ۲۰۰ میلیون دلاری طراحی و ساخته شده است، دارای ۱۵۴ پلکان بهم پیوسته، ۸۰ فرود و ۲۴۶۵ پله است! منظرگاه Vessel با الهام از چاه های پله ای هندی (چاه یا حوضچه هایی برای دسترسی به آب که با پایین رفتن از طریق چندین پله به آب دسترسی داشت) طراحی شده است. استفاده از رنگ مسی جلا داده شده همراه با رنگ سرد متریال استیل، فضای منحصر به فردی را در پیرامون کالبد این بنا ایجاد کرده است. جالب است بدانید قطعات استیلی این پروژه در کشور ایتالیا ساخته شده است!

منبع:

dezeen.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *