تصادف مرگبار خودرو و فوت سه کارمند میراث فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان

تصادف مرگبار خودرو و فوت سه کارمند میراث فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان

معاون سابق میراث فرهنگی تهران و کارشناس صنایع دستی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شب گذشته ۲۰ مهر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در حال انجام ماموریت بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند.

محسن شیخ الاسلامی که پیش از این معاونت میراث فرهنگی اداره کل استان تهران را برعهده داشت به همراه ابوالفضل عبیبی که کارشناس حوزه صنایع دستی بود و سابق بر این مسئولیت اداره کل میراث فرهنگی استان البرز را نیز برعهده داشت و محمدرضا سندگل مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی استان سیستان و بلوچستان در حال انجام ماموریت از سوی دفتر محوطه ‌ها، بناها و بافت ‌های تاریخی بودند که شب گذشته ۲۰ مهر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست دادند.

تصادف مرگبار خودرو و فوت سه کارمند میراث فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان

این افراد به همراه راننده ساعت ۳ صبح در حال حرکت به سمت چابهار برای انجام ماموریت بودند که در حوالی نیک شهر (در محور نیک ‌شهر به چابهار در استان سیستان و بلوچستان) تصادف کردند.

علیرضا جلالزایی ، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان سیستان و بلوچستان درباره این حادثه گفت:

” ابوالفضل عبیدی و محسن شیخ الاسلامی دو تن از کارشناسان معاونت میراث‌ فرهنگی که روز گذشته برای ماموریت کاری به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بودند، به‌ همراه محمدرضا سندگل ، مدیر روابط‌ عمومی اداره‌ کل استان و نیز امین چاجی از همکاران ترابری و راننده این خودرو بامداد امروز در یک سانحه رانندگی درگذشتند.

این دو کارشناس معاونت میراث ‌فرهنگی به‌همراه مدیر روابط ‌عمومی استان، برای بازدید از بناهای تاریخی روز گذشته به‌ سمت زابل و سپس ایرانشهر رفتند که متاسفانه ساعت سه و نیم صبح روز دوشنبه ۲۱ مهر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در محور نیکشهر به چابهار تصادف کرده و درگذشتند. درگذشت این کارکنان باسابقه و خوب وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ضایعه بزرگی برای ماست.

به خانواده‌ های این عزیزان و پرسنل این وزارتخانه تسلیت عرض می ‌کنم و از درگاه خداوند منان برای بازماندگان طلب صبر دارم. “

تصادف مرگبار خودرو و فوت سه کارمند میراث فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان

لازم به بیان است محسن شیخ الاسلامی از نیروهای با سابقه در حوزه میراث فرهنگی کشور بود و در کارنامه کاری خود سابقه فعالیت به عنوان معاون میراث فرهنگی استان قزوین ، رییس کارگروه بناهای تاریخی معاونت میراث فرهنگی کشور، سرپرست دفنر فنی موزه ملی ایران، دبیر شورای فنی اداره کل استان تهران، جانشین معاون حفظ و احیاء این اداره کل و مسئول محور فرهنگی – تاریخی شهر اصفهان و محور بازار اصفهان را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *