کتاب معماری پارامتریک به قلم پاتریک شوماخر منتشر شد

به همت سازمان انتشارات جهادد انشگاهی ، کتاب ” معماری پارامتریک | معماری خودتکثیر ؛ چارچوبی نوین برای معماری ” تالیف پاتریک شوماخر و ترجمه فرزاد حامدی و محمد مهدی محمدی در ۶۱۶ صفحه چاپ و منتشر شد. این کتاب نخستین جلد از مجموعه کتاب دو جلدی معماری خودتکثیر ” Architecture of  Autopoiesis ” است و مطالب مفیدی را درباره مبانی نظری معماری ، به ویژه معماری پارامتریک بیان می کند.

کتاب معماری پارامتریک به قلم پاتریک شوماخر منتشر شد
پاتریک شوماخر

پاتریک شوماخر به عنوان نظریه پرداز سبک معماری پارامتریک و شریک زاها حدید در این کتاب به دنبال بازتعریف و نگاهی دوباره به معماری است و ثمره چندین سال مطالعه طراحی و تدریس را گردآوری کرده است و معماری را در تئوری های فلسفی و تاریخی معماری بررسی کرده و خاستگاه سبک پارامتریک را معرفی می ‌کند و در ادامه با نگاهی جدید به مسائل پیرامون فرم، عملکردها، فرایند طراحی، سبک ها، خلاقیت ، زیبایی شناسی، رسانه و عملکرد اجتماعی معماری می پردازد. اکنون استمرار موفق خود تکثیری معماری، بیش از هر زمان دیگری، مستلزم یک نظریه همه جانبه است تا بتواند چالش ها، ظرفیت ها و انتخاب های تاریخی معماری در جامعه کنونی را شفافسازی کند.

معماری در نقش یک سیستم خودتکثیر ، تئوری معماری ، ظهور تاریخی معماری ، عملکردها ، ساختارها و فرایندهای معماری به عنوان یک سیستم خودتکثیر ، رسانه معماری و عملکرد اجتماعی معماری عناوین فصل های این کتاب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *