شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : انسان ها در طول زندگی روزمره ي خود، از وسایل و تجهیزات فیزیکی گوناگونی استفاده می کنند که بسیاري از آن ها، به سبب خصیصه هاي طراحی که دارند، براي استفاده، مناسب نیستند و چه بسا کاربر در اثر استفاده از آن ها دچار اختلالات جسمانی و روحی شود و یا حتی در فضای مورد استفاده ی خود با محدودیت هایی نیز مواجه گردد!

یک مبلمان مناسب، مبلمانی است است که کم ترین فشار و تنش را بر بدن آدمی تحمیل نماید و با محیط مورد استفاده در آن نیز هماهنگ باشد. اتاق خواب به عنوان آرام ترین و خصوصی ترین بخش خانه، یکی از مهم ترین فضاها در هر خانه ای به شمار می آید و به همین سبب نیز، طراحی آن قابل توجه و اندیشه است. به یاد داشته باشید هیچ فضایی در خانه از نظر حفظ آرامش، مهم‌ تر از فضای اتاق خواب نمی باشد.

در این مطلب تصمیم داریم تا توصیه هایی ساده را پیرامون انتخاب یک صندلی مناسب برای فضای اتاق خواب داشته باشیم؛ با ما همراه باشید.

شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

صندلی های راحتی طراحی شده توسط BRABBU که با نام انحصاری EARTH شناخته می شود، می تواند احساس تجربه ی فضایی مدرن را به اتاق خواب شما منتقل نماید! این صندلی راحتی منحنی شکل، فضای کوچکی را در اتاق خواب شما اشغال خواهد کرد و با رنگ سبز تیره ی خود می تواند حس گرمی را به فضا انتقال دهد.

شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

بد نیست بدانید استفاده از رنگ های پاستلی در مبلمان مورد استفاده در فضای اتاق خواب با ابعاد و اندازه ی کوچک، به نوعی نور و احساس آرامش را به فضا تزریق می نماید! همان طور که در تصویر نیز مشاهده می نمایید، استفاده از صندلی راحتی با روکش رنگ پاستلی، حس ایده آلی را به فضا انتقال داده است.

شاید این سوال برای تان پیش آید که رنگ های پاستلی کدام دسته از رنگ ها می باشند؟ در پاسخ بایستی گفت رنگ های پاستلی به عنوان رنگ های روشن و ملایم، از ترکیب مقداری رنگ سفید با رنگ های شاد و زنده تشکیل می شوند! این رنگ ها احساسی کلاسیک به فضا می بخشند که همواره احساسی از آرامش و کمال را در کنار زیبائی به مخاطب خود، القاء می نماید. به یاد داشته باشید رنگ های پاستلی، فضا را بازتر و روشن تر نشان می دهند!

رنگ های پاستلی برای آن که جذابیت و زیبایی خود را به بهترین نحو ممکن، جلوه گر نمایند، به وجود نور کافی در محیط، نیاز دارند! در غیر این صورت از نشاط  آن ها کاسته می شود. دقت داشته باشید رنگ های پاستلی در نبود نور مناسب، می توانند رنگ پریده به نظر آیند و تاثیر آن ها بر مخاطب به یک چهارم میزان واقعی کاهش یابد!

شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

یا در نمونه ای دیگر؛ این طرح صندلی راحتی را می توان در گوشه ای از فضای اتاق خواب قرار داد و پیرامون آن را نیز با وسایل تزئینی کوچک احاطه نمود. رنگ خاص این طرح، می تواند تفکری مینیمالیستی را به فضای اتاق خواب شما منتقل نماید و در عین حال، کم جا باشد!

شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

نمونه ی دیگری که توسط BRABBU و با نام انحصاری NANOOK طراحی شده است، علاوه بر دارا بودن یک ساختار قوی، توسط یک روکش چرم سفید خیره کننده نیز پوشیده شده است! نوع طراحی این صندلی راحتی به نحوی است که سرشار از حس سبکی و روشنایی می باشد و می تواند در فضای اتاق خواب شما، تاثیر مثبتی به همراه داشته باشد.

شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

به یاد داشته باشید استفاده از رنگ های سبک در فضاهای کوچک، ایده ای فوق العاده می باشد. در نمونه ی بالا، با صندلی راحتی مواجه هستیم که به سبب دارا بودن یک کوسن رنگ شاد و همچنین قرار گرفتن در فضایی با دیوارهای به رنگ تیره، به زیبایی هر چه تمام، خودنمایی می کند!

شش ایده صندلی راحتی برای اتاق خواب با فضای کوچک

چنانچه در اتاق خواب شما، یک میز نیز وجود داشته باشد، می توانید از یک صندلی راحتی کوچک استفاده نمایید! در نمونه ی بالا، استفاده از این صندلی کوچک و مینیمال، تا حد زیادی به زیبایی فضای اتاق خواب شما کمک می کند و فضای مدرن را فراهم خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *