طراحی داخلی دفتر کاری C

طراحی داخلی دفتر کاری C

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : طراحی فضاهای کاری و اداری از جمله طراحی های قابل تامل به شمار می آید که بایستی موارد گوناگونی را در طراحی آن ها رعایت کرد! طراحی دفتر اداری C توسط استودیوی معماران ایتالیایی Forte، طراحی متناسب و ایده آلی برای دفاتر کاری در یک شرکت مهم مستقر در شهر کیپ تاون در کشور آفریقای جنوبی انتخاب شده است. درباره استودیوی معماران Forte بد نیست بدانید این استودیو در سال ۲۰۱۵ میلادی و توسط Roberto Forte، معمار ایتالیایی صاحب نام بنیان گذاری شده است.

لازم به بیان است این نوع طراحی، به طور واضح و آشکار، ساختار صلب و سنگین فضاهای کاری را در هم می شکند و محیطی پویا و در ارتباط با یکدیگر را فراهم می آورد.

طراحی داخلی دفتر کاری C

درباره ی ایده ی طراحی دفتر اداری C می توان گفت این دفاتر کاری با تفکر از بین بردن طرح های قدیمی پیرامون اتاق های کاری مجزا و همچنین تبدیل آن ها به فضاهای کاری بزرگ و یکپارچه، یعنی فضاهایی که توسط همکاران یک شرکت به صورت مشترک و تعاملی مورد استفاده قرار می گیرد، راه اندازه شده اند. علاوه بر این، در فرآیند طراحی این دفاتر، مطالعات گسترده و دقیقی پیرامون مواد و متریال های پوششی، زوایای تابش نور و همچنین تشکیل سایه ها با هدف ایجاد یک فضای کاری ایده آل و در عین حال آسوده و راحت انجام پدیرفته است.

بنابراین می توان گفت، در دفتر اداری C یک راهروی غیر خطی، فضاهای کاری را مشخص نموده و آن ها را علامت گذاری می نماید؛ فضاهایی که در آن ها مواد، متریال ها و همچنین رنگ ها تغییر یافته و یکدیگر را تکمیل می کنند!

طراحی داخلی دفتر کاری C

وجود رنگ های خنثی در نواحی کف و سقف چوبی در این پروژه ی ۲۳۶ متر مربعی، یک پوشش رنگی قوی و منحصر به فردی را فراهم آورده است که به فضاهای مشترک، ویژگی های خاصی را می دهد. همچنین دفاتر کار و اتاق های جلسات با رنگ های نرم تری پوشیده شده اند که با استفاده مناسب از متریال چوب و همچنین نورپردازی صحیح، جلوه ای قابل قبول را می نمایانند.

درباره ی دفتر اداری C این چنین می توان گفت که فضاهای کاری دارای دو روح یا شخصیت می باشند؛ حالت اول ارائه ی یک تصویر چشمگیر و اثرگذار و تا حدودی تجملاتی ویژه افراد و کارفرمایانی که به عنوان یک مشتری به این شرکت مراجعه می نمایند و حالت دوم نیز، تصیویری سبک تر، موثرتر و همچنین کاربردی تر ویژه ی کارمندان این شرکت تا بتوانند در زمان های کاری، احساس آسایش و امنیت روحی داشته باشند.

طراحی داخلی دفتر کاری C

از این رو می توان گفت استفاده از رنگ های سبز و سفید، برای نشان دادن این دو حالت متفاوت بوده است! در طراحی فضای داخلی دفتر اداری C توجه به جزئیات و کاربری دقیق فضاها، انتخاب صحیح و بجای مواد و متریال ها و همچنین بهره گیری مناسب از نورپردازی ها و توجه به دارا بودن یک فضای عملکردی ایده آل سبب شده است تا با فضایی تاثیرگذار رو به رو شویم! شرایطی که حتی فضاهای به نسبت کوچک نیز می توانند با فضای پیرامون خود و همچنین دیگر فضاها ارتباط برقرار نمایند.

طراحی داخلی دفتر کاری C

طراحی داخلی دفتر کاری C

طراحی داخلی دفتر کاری C

معمار / معماران: استودیوی معماری Forte

سال طراحی پروژه: سال ۲۰۱۷ میلادی

عکس: Adam Letch

محمد سیمری،  کارشناسی ارشد معماری داخلی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *