طراحی اولین جنگل عمودی در آفریقا

طراحی اولین جنگل عمودی در آفریقا

stefano boeri ، معمار ایتالیایی و بینانگذار استودیوی معماری Boeri تصاویر جدیدی را از پروژه ی خود در آفریقا منتشر کرد. این پروژه که اولین جنگل عمودی در آفریقا می باشد به نوعی ادامه دهنده ی راه سبکی است که در شهر میلان ایتالیا تحقق یافته است و برای دیگر شهرهای جهان نیز برنامه ریزی شده است. stefano boeri پروژه ی سه مکعب سبز را در همکاری با معمار بومی، shimaa shalash و همچنین کارشناس معماری منظر، laura gatti در پایتخت اداری جدید کشور مصر به مرحله ی ساخت خواهد رساند.

طراحی اولین جنگل عمودی در آفریقا

درباره پایتخت اداری جدید کشور مصر بد نیست بدانید براساس تصمیم وزارت مسکن مصر، این پایتخت جدید اداری (که هنوز نامش مشخص نشده است) در منطقه ای میان قاهره، پایتخت اجرایی فعلی این کشور و کانال سوئز (در ۴۵ کیلومتری شهر قاهره) ساخته می شود! این شهر با معماری زیبای قاهره در اواخر قرن نوزدهم میلادی و اوایل قرن بیستم میلادی، زمانی که یکی از مستعمره های کشور انگلیس بود، ساخته خواهد شد.

به گفته ی stefano boeri این پروژه خواهد توانست آغازی برای پروژه های آینده و همچنین نگاهی متفاوت و ایده آل به محیط زیست پیرامون باشد. پروژه ی سه مکعب سبز شامل دو ساختمان با واحدهای مسکونی و همچنین یک ساختمان با کاربری هتل و فضای اقامتی در مرکز پایتخت اداری جدید کشور مصر خواهد بود. جالب است بدانید پروژه ی جنگل عمودی قادر خواهد بود در طول سال، چیزی در حدود ۷ تن دی اکسید کربن را جذب کرده و ۸ تن اکسیژن تولید نماید!

طراحی اولین جنگل عمودی در آفریقا

طراحی و اجرای این پروژه، آغازی است برای طراحی و اجرای دیگر ساختمان های سبز و همچنین نماهای دوستدار محیط زیست تا سرانجام شهری سبز و ایده آل را فراهم آورد. مراحل ساخت و ساز این پروژه ی جنگل سبز از سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز خواهد شد و براساس برنامه ریزی های انجام یافته، در سال ۲۰۲۲ میلادی به پایان خواهد رسید.

طراحی اولین جنگل عمودی در آفریقا

اطلاعات پروژه جنگل عمودی آفریقا

معمار پروژه: استودیوی معماری stefano boeri

معماری همکار بومی: shimaa shalash

مدیر پروژه: eleonora grassi

طراح ایده و کانسپت پروژه: carlotta capobianco, sara gangemi, federico panella, shilong tan, he ruoyu

کارفرما: کمپانی ایتالیایی MISR

عکس: کمپانی the big picture

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *