طراحی نماد صلح جهانی در بینال ونیز توسط هنرمند ایتالیایی

طراحی نماد صلح جهانی در بینال ونیز توسط هنرمند ایتالیایی

اختصاصی هنر و معماری آبگینه : نمایشگاه بین المللی دو سالانه ونیز یا بینال ونیز (به انگلیسی: Venice Biennale) یک رویداد هنری است که هر دو سال یک بار در شهر ونیز ایتالیا برگزار می‌شود. این نمایشگاه به عنوان بزرگترین رویداد دو سالانه جهان از سال ۱۸۹۵ میلادی شروع به کار کرده است و آثار هنرمندان معاصر را به نمایش می‌گذارد. پنجاه و هشتمین بینال ونیز با حضور ۷۹ هنرمند از ۹۰ کشور و با شعار باشد که در زمانه جذابی زندگی کنی از ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ (۱۱ می ۲۰۱۹) آغاز به کار کرده است و تا ۳ آذر ماه ۱۳۹۸ (۲۴ نوامبر ۲۰۱۹) ادامه خواهد داشت. از بودن و سرودن نام غرفه‌ی ایران در دو سالانه ونیز است که با سه هنرمند (رضا لواسانی، سمیرا علیخان زاده و علی میرعظیمی) و با پیام صلح و ترسیم جهانی بهتر برای زندگی در این رویداد حضور دارد.

طراحی نماد صلح جهانی در بینال ونیز توسط هنرمند ایتالیایی

طراحی نماد صلح در بینال ونیز

نماد صلح توسط Lorenzo Quinn ساخته شده است. کانسپت این نماد که یکی از جسورانه ترین آثار این هنرمند ایتالیایی است، گرامی داشت شش ارزش انسانی در جهان است که توسط شش جفت دست با اندازه‌ی بزرگ به نمایش کذاشته شده است. دوستی، ایمان، کمک، عشق، امید و معرفت شش ارزش انسانی هستند که هر یک توسط دست های به هم پیوسته و با هدف غلبه بر تفاوت های انسان و ساختن جهانی بهتر نمایش داده شده‌اند. این نماد در بینال ونیز یک فضای ایده‌آل برای انتشار بدون مانع پیام وحدت میان ملت ها و جوامع است.

طراحی نماد صلح جهانی در بینال ونیز توسط هنرمند ایتالیایی

نماد صلح از شش جفت سنگ با ارتفاع ده تا دوازده متر و عرض بیست تا سی متر ساخته شده است و هر جفت از دست ها نشان دهنده‌ی یکی از شش ارزش های انسانی است. پیوستگی دست ها نشان از همبستگی و توانایی انسان برای ایجاد اتحاد و کنار گذاشتن اختلاف ها در تمام ابعاد زندگی دارد. هنرمند نماد صلح در بینال ونیز از حرکت دست ها برای انتقال احساسات استفاده کرده است که منعکس کننده‌ی ایده‌ی برقراری ارتباط از طریق هنر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *