طراحی داخلی کتابخانه عمومی مادرید در ساختمان قرن ۱۷

طراحی داخلی کتابخانه عمومی مادرید در ساختمان قرن 17

استفاده از متریال چوب یک نقش تکمیل کننده برای طراحی داخلی کتابخانه عمومی در مادرید داشت. این کتابخانه در داخل ساختمانی طراحی و اجرا شده است در دهه ۱۶۰۰ و با عملکرد بیمارستان ساخته شده بود و نمای خارجی آن نیز در حال حاضر همان نمای بیمارستان قرن ۱۷ است. داخل کتابخانه که یک فضای گرم و صمیمی و یکپارچه دارد، توسط دو معمار با تجربه و با متریال چوب افرا ساخته شده است.

طراحی داخلی کتابخانه عمومی مادرید در ساختمان قرن 17

بازسازی ساختمان قدیمی بیمارستان کار چندان آسانی برای تیم طراحی نبود؛ چرا که باید به هویت تاریخی آن احترامم میگذاشتند و آن را به طور کامل حفظ میکردند. بنابراین، فضای بیرونی را به جز باغ مرکزی و حیاط خلوت پشتی که به منظور استفاده دوباره مورد نوسازی قرار گرفت، بدون تغییر باقی گذاشتند. در طراحی داخلی کتابخانه تنها از متریال چوب افرا استفاده کردند تا در حالی که  از ساختار اصلی این ساختمان پیروی میکند، بتواند بین دوقسمت قدیم و جدید تمایز قابل قبولی را ایجاد کند.

طراحی داخلی کتابخانه عمومی مادرید در ساختمان قرن 17

هنگامی که بازدیدکنندگان از سمت خیابان وارد ساختمان میشوند، ابتدا وارد یک راهرو بزرگ شرقی – غربی میشوند که در واقع راهرو اصلی ساختمان است. پنجره های این راهرو به سمت حیاط مرکزی و رو به جنوب باز میشوند و برای دیوار های آن از سنگ تزئینی استفاده شده است. در طراحی داخلی کتابخانه معماران با استفاده از فضای نامتقارن توانستند در یک دیوار منحنی تعدادی قفسه کتاب و فضایی برای تئاتر عروسکی برای کودکان طراحی کنند. در طبقه بالا، سالن مطالعه اصلی و سه راهرو که دور تا دور حیاط قرار دارند، طراحی شده است.

طراحی داخلی کتابخانه عمومی مادرید در ساختمان قرن 17

تمام جزئیات ساختاری در طراحی داخلی کتابخانه مانند در ها، میز های مطالعه و کتاب ها، یک زبان مشترک از متریال و زوایا و انحنا را به نمایش میگذارند که هر کدام از آن ها جزئیات مهم یک ساختار بزرگتر را تشکیل میدهند.

تحریریه هنر و معماری آبگینه

منبع:

azuremagazine.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *